
Karkonoski Park Ducha Gór Gigantei to miejsce dla całej rodziny, piękny widok na Karkonosze, piękne aranżacje miejsc, zaskakujące postaci i intrygująca historia.

Mała Finlandia nieopodal Karpacza. Kalevala w Borowicach jest i niezwykłym hotelem, i fascynującym parkiem kulturowym jednocześnie. Obok noclegów w typowo północnych namiotach (a nawet w Domu Muminka), Wioska Lapońska oferuje szereg interesujących atrakcji. Relaks w saunach i beczkach kąpielowych, odpoczynek w wiszących namiotach, zajęcia w szkole fińskiej, tematyczne wystawy i wiele, wiele więcej.

Jedyny w swoim rodzaju park rozrywkowo-edukacyjny. Z jednej strony Zamek Śląskich Legend, teatralnie pokazujący magiczne opowieści regionu Karkonoszy i Sudetów. Z drugiej: Gród Rycerski, średniowieczny mini-skansen. Na dodatek warsztaty i pracownie rzemieślnicze dla grup zorganizowanych, a wszędzie dookoła oryginalne prace artystyczne Dariusza Milińskiego.

Żywa osada walońska, gdzie zainteresowani historią regionu mogą zobaczyć jak przed wiekami żyli tajemniczy Walonowie. Obejrzeć, dowiedzieć się, spróbować na własnej skórze. W Osadzie Poszukiwaczy Skarbów funkcjonuje szereg warsztatów rzemieślniczych, gdzie pracuje się zgodnie ze średniowiecznymi regułami. Chętni mogą tu zostać na dłużej niż zwyczajowe 1-2 godziny.

Dziki Zachód na wesoło i z przymrużeniem oka. W Wiosce Indiańskiej Canoe najlepiej odnajdą się dzieci - czeka tutaj na nie cała masa atrakcji. Wśród przewidzianych między tipi rozrywek są m.in. strzelanie z łuku (oraz innych znanych z westernów broni), rzucanie włócznią, rozmaite labirynty i tory przeszkód, przebieranki, malowanie twarzy w barwy wojenne etc.

To wielki plac zabaw, w którym mnóstwo frajdy czeka tak na dzieci, jak i na młodzież oraz dorosłych. W Esplanadzie za nieprzerwane dostarczanie rozrywki odpowiadają takie atrakcje, jak labirynt, dmuchane zamki i trampoliny, minigolf, działające zimą lodowisko (oczywiście z wypożyczalnią), mini samochodziki czy licząca ponad 500 m kolejka górska Alpine Coaster.

Interesujące miejsce o rozrywkowo-edukacyjnym charakterze. Wspólne zdjęcie z gigantyczną rybą bądź jeszcze bardziej powiększonym owadem to nie tylko ciekawa pamiątka, ale i doskonały pretekst by zdobyć trochę informacji o polskiej przyrodzie. Przy każdym modelu stoi bowiem tabliczka z opisem. Park mieści się w Mysłakowicach, na terenie restauracji-łowiska.

Dinozaury jak żywe można spotkać w parku edukacyjno-rozrywkowym funkcjonującym w Szklarskiej Porębie. Po obejrzeniu którejś z części Parku Jurajskiego, taka wycieczka to idealny pomysł. Większość modeli tych wielkich stworów wykonano w skali 1:1. Prehistoryczne gady nie są zresztą jedyną atrakcją na miejscu, są tu park linowy, place zabaw, kolejka czy paintball.

Miłków mógłby ubiegać się o wysoką pozycję na liście najbardziej “ucyrkowionych” miejscowości w Polsce. Cyrkland to niemal całoroczne centrum iluzji, akrobacji, tresury zwierząt i innych cyrkowych sztuczek. Dobrze bawią się tu dzieci, jak i dorośli. Na miejscu organizowane są także specjalistyczne warsztaty, które pozwalają poznać podstawy magicznych sztuk.