SPA w Szklarskiej Porębie

(0)
Wybierz termin pobytu
Wybierz termin pobytu
2 dorosłych, 0 dzieci
Nie odnaleziono

Brak obiektów spełniających kryteria.

SPA Szklarska Poręba

Szklarska Poręba i SPA zapewne nie tworzą nierozłącznej pary pierwszych skojarzeń, co wcale nie znaczy, że w jednym z najsłynniejszych miast w Karkonoszach nie ma klasowych ośrodków tego typu. W końcu styl życia określany jako “Wellness” - ogólnie rzecz ujmując, oparty na dbaniu o własne zdrowie, formę fizyczną, zadowolenie i czerpanie z życia wszystkiego co najlepsze - rozpowszechnia się po świecie we wciąż rosnącym tempie. Mało kto zresztą uważa, że od życia nie należą mu się żadne przyjemności.
W ośrodkach wczasowych SPA w Szklarskiej Porębie dominują luksusy wszelkich gatunków i rodzajów. Bardzo szeroko rozwinięte strefy relaksu mają wielogwiazdkowe hotele (rzadziej pensjonaty),dzięki czemu komfort noclegowy będzie ostatnim ze zmartwień, choć z reguły jeszcze bogatszą ofertą kuszą wyspecjalizowane ośrodki. Bodaj największe różnice da się dostrzec wśród propozycji zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych - masaży fizjoterapeutycznych, rehabilitacyjnych czy wyrafinowanych kosmetycznych procedur.
Wypada zauważyć, że skuteczność tych wszystkich kąpieli w czekoladzie, tlenowo-mineralnych maseczek, okładów z naturalnych alg, witaminowych odżywek dla skóry i innych “czarów”, bywa zadziwiająca. Wizyta w górskim SPA w Szklarskiej Porębie może i nie odejmie kilkunastu czy parudziesięciu lat, jednak pozytywne zmiany w wyglądzie powinny być jak najbardziej zauważalne. By zatrzymać je na dłużej, warto spytać się o poradę fachowców, z których usług korzysta się w takich centrach: kosmetyczek, dermatologów, fryzjerów itp.
Czym byłyby zewnętrzne piękno i uroda bez znakomitej formy fizycznej i sportowej sylwetki? SPA w Szklarskiej Porębie pozwolą odpowiednio zadbać także o nie. Stosownie dobrana do wieku, wykonywanej pracy, dotychczasowego trybu życia i pozostałych uwzględnianych czynników dieta, w połączeniu z regularnym wykonywaniem właściwych ćwiczeń, pozwoli osiągnąć wymarzony cel. By jednak efekty stały się wyraźne i trwałe, wyrzeczeń dokonywanych pod okiem trenerów i specjalistów od żywienia nie będzie można zarzucić po powrocie do domu. Coś za coś.
SPA w Szklarskiej Porębie nie zasługiwałyby na swoje miano, gdyby nie obecność mniej lub bardziej rozbudowanych basenów. Nawet krótka i wąska niecka, w której jednak da się w miarę swobodnie popływać, to już naprawdę minimum przyzwoitości. Jeżeli łacińskie “Sanitas Per Aquam” oznacza “Zdrowie Dzięki Wodzie”, to przecież nazwa zobowiązuje. Znacząca część ośrodków może się pochwalić aquaparkami z prawdziwego zdarzenia, gdzie od zjeżdżalń, saun, jacuzzi, biczy wodnych i różnych hydromasaży nie idzie się opędzić.
Wszystko ładnie i wspaniale, lecz w tej całej sprawie SPA w Szklarskiej Porębie tkwi przynajmniej jeden poważny szkopuł - ceny. Mimo sporego zróżnicowania pakietów pobytowych proponujących odmienne zestawy atrakcji, to i tak niemal nigdzie nie da się zapłacić mniej niż 100zł od osoby za dobę. A i dobicie do 1000zł jest jak najbardziej wykonalne.
SPA w Szklarskiej Porębie to znakomita i sprawdzona metoda na zrelaksowanie się. Może nie za wszystkie czasy, za to na cały rok obowiązków i wyzwań - jak najbardziej tak.

Czy w Szklarskiej Porębie znajdę hotele ze SPA?

Jest ich niewiele. Najpopularniejszym jest Interferie Sport BORNIT, Blue Mountain Resort. W wielu obiektach znajdziesz natomiast basen i saunę.

Jakie zabiegi SPA znajdę w hotelach w Szklarskiej Porębie?

Są to kąpiele solankowe, masaże rozgrzewające i relaksujące. Do wyboru są także przeróżne peelingi, zabiegi na skórę twarzy, szyję i dekolt. Zimą polecane są zabiegi krioterapii, czyli leczenia zimnem.