Za co kochamy Szklarską Porębę?

Szklarska Poręba przyciąga turystów zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. 

Latem spacery po górach, bo przecież Szklarska Poręba leży na pograniczu Gór Izerskich oraz Karkonoszy, natomiast zimą wabi miłośników sportów zimowych. Naprawdę, o każdej porze roku roi się tu od turystów.  

W sezonie letnim mamy możliwość udania się w góry. Pogoda sprzyja, można się opalić, podziwiać cudowne krajobrazy oraz odetchnąć górskim, świeżym powietrzem. Letnia przygoda w Karkonoszach bądź Izerach czeka!

Porą zimową otworem stoją przed turystami nartostrady oraz trasy biegowe. Szaleństwa na śniegu można zażyć na wielu stokach do późnych godzin wieczornych bowiem większość z nich jest oświetlona. 

Rezerwacja miejsca na nocleg jest bajecznie prosta gdyż baza noclegowa aż kipi od ofert. Apartamenty, hotele, pensjonaty, domy wczasowe… Na pewno dla każdego znajdzie dla siebie miejsce w tym miasteczku. Dokładnie takie jakie sobie wymarzył myśląc o urlopie. Czy to latem czy zimą, a nawet poza sezonem.

Być w górach i dobrze nie zjeść? Grzech! Na bok odstawiamy wobec tego diety i dbanie o linie. Możemy wszystkie kalorie spalić w odpowiednim czasie podczas aktywności. W Szklarskiej Porębie zjemy dobrze na pewno, można rzec, że bardzo dobrze. Restauracje są nastawione na każde nawet najbardziej wybredne kubki smakowe. Tradycyjna kuchnia zasmakuje wielu a i smakosze bardziej wyszukanych potraw znajdą coś dla siebie jako że bary, knajpki i gospody mają w zanadrzu wiele potraw do zaserwowania. Lokale gastronomiczne stoją otworem przed wszystkimi i podtykają pachnące smakołyki. 

Atrakcji w Szklarskiej jest co niemiara. Oprócz tych oczywistych, górskich, możemy zobaczyć tu dwa Wodospady- Kamieńczyk oraz Szklarki. Słynny Zakręt Śmierci też jest niezłą ciekawostką do zobaczenia. Turyści lubią także odwiedzać muzeum mineralogiczne gdzie można z bliska zobaczyć nie tylko minerały, ale również meteoryt Gibeon.

Są tu parki linowe oraz park rozrywki Esplanada. Dinopark także cieszy się dużym powodzeniem.

W okolicy również mamy mnogość różnorakich atrakcji, które warto zobaczyć. Blisko stąd do Czeskiego Harrachova aby obejrzeć skocznie narciarską, oraz do Jeleniej Góry gdzie organizowane są festyny i imprezy miejskie. Nie zabraknie tu również zabytków i muzeów. Wszędzie można się udać fantastyczną koleją Izerską.

Dla aktywnych szlaki turystyczne na lato będą wspaniałą sprawą. Zimą w pobliskich Jakuszycach narty biegowe oraz wyścigi psich zaprzęgów. 

Niezliczona ilość atrakcji jest dostępna w każdej chwili. 

Naprawdę warto wybrać się do Szklarskiej Poręby na urlop, kochamy Szklarską za to co zostało wspomniane w artykule oraz za wiele więcej. Mali i duzi- wszyscy znajdą coś dla siebie. Starsi wypoczną i zrelaksują się wśród gór a młodsi wyszaleją na stokach i podczas “zwiedzania” lokalnych rozrywek. Szklarska Poręba zadowoli nawet największego marudę.

Dodano: 2019-09-10 09:59:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz