Zimowe szusowanie

Dla osób, które są aktywne przez cały rok Szklarska Poręba to idealne miejsce na wypoczynek. W sezonie zimowym miasto zaprasza na ponad dwukilometrową nartostradę, na którą wiedzie kolej linowa „Kakonosz-Express”.

Dolna stacja umiejscowiona jest tuż przy od dawna funkcjonującej kolejce „Szrenicy I”. Nowe sześcioosobowe kanapy zapewniają wygodę i znaczne zmniejszenie czasu oczekiwania. Na stoku rozciąga się kilka tras o różnym stopniu trudności, tak więc na białe szaleństwo można wybrać się całą rodziną. Tuż obok znajduje się wyciąg „Hala Szrenicka”, na który wiedzie dwuosobowy orczyk.

Miasto przygotowane jest również na początkujących narciarzy. Ośle łączki, takie jak „Nartolandia” czy „Baby lift” to tylko dwie propozycje z wielu, na których dzieci i dorośli mogą bezpiecznie szkolić swoje umiejętności jazdy na nartach czy snowboardzie. „Nartolandia” oferuje dodatkowo wypożyczalnię i plac zabaw. Można również zjeść coś dobrego w pobliskim bistro i zostać do wieczora, bo wyciąg jest oświetlony.

Stoków w Szklarskiej jest naprawdę wiele, także każdy miłośnik sportów zimowych z pewnością wybierze coś dla siebie. Taki sposób na spędzenie czasu gwarantuje mnóstwo dobrej zabawy i aktywny wypoczynek na świeżym, rześkim powietrzu.

Dodano: 2016-05-18
Komentarze (0)
Dodaj komentarz