Zawody Pucharu Świata na Polanie Jakuszyckiej

Niecałe dwa tygodnie oddzielają nas od rozpoczęcia Zawodów Pucharu Świata FIS 2014, które odbędą się w Szklarskiej Porębie. W dniach 18-19 stycznia 2014 roku, w konkurencji o punkty Pucharu Świata na Polanie Jakuszyckiej zawalczą najlepsi biegacze narciarscy. W zawodach uczestniczyła będzie polska mistrzyni narciarstwa biegowego- Justyna Kowalczyk, która trenowała niedawno na Polanie Jakuszyckiej.

W wejściówki zaopatrzyć się można od paru dni w Szklarskiej Porębie. Możliwość zakupienia biletów oferuje Biuro Turystyki Almar, którego siedziba mieści się przy ulicy Jedności Narodowej 6. Do nabycia są trzy rodzaje wejściówek. Ceny- wahają się w zależności od wyboru Sektora:

  • Sektor A - bilety w cenie 130 zł
  • Sektor B - 70 zł
  • Sektor C- 50 zł

Według prognoz meteorologów, przed samymi zawodami ma sypać śnieg, tak więc na jakuszyckich trasach będą panowały dostateczne warunki dla zawodników. Okolice Szklarskiej Poręby i Jakuszyc są znane z długiego okresu zalegania pokrywy śnieżnej. W razie utrudnień- do miejsca zawodów zostanie przetransportowany śnieg.

Impreza w Szklarskiej Porębie to nie tylko emocje związane ze sportową rywalizacją. Zawody stanowią również niepowtarzalną okazję do zaprezentowania regionu turystycznego i promocji miasta Szklarskiej Poręby. Obiekty bazy hotelarskiej oraz gastronomicznej są już przygotowane na przyjęcie gości polskich i zagranicznych.

Dodano: 2014-01-06
Komentarze (0)
Dodaj komentarz