Z pociechami do Szklarskiej Poręby

“W czasie deszczu dzieci się nudzą” - to wierutna bzdura. Dzieci mogą sygnalizować znużenie - w bardzo dobitny sposób - właściwie w każdej chwili. Coś, co w oczach pociechy jeszcze 5 minut temu było ósmym cudem świata, w następnej chwili nie jest już godne choćby przelotnego spojrzenia. Dlatego też niezwykle ważna jest duża liczba potencjalnych atrakcji oraz odpowiednia zmienność dostarczanych dziecku wrażeń.


Szklarska Poręba wydaje się mieć odpowiednie zaplecze, aby dłuższy pobyt tutaj nie wiązał się z pełnymi wyrzutów spojrzeniami i słowami wyrzucanymi przez dzieci. Najbardziej oczywistym adresem jest Rodzinny Park Rozrywki Esplanada. Główną atrakcją kompleksu pozostaje 500-metrowa kolejka górska typu Alpine Coaster. Jazda to gwarancja niepowtarzalnych wrażeń, podobnie jak Wieża Emocji. Na terenie ośrodka działają jeszcze m.in. tor minigolfowy, rode, labirynt, arena “walk” pontonów z laserami, “Ogród Dmuchańców”, a zimą - lodowisko.

Zabawa w kowboi, Indian i bandytów, dzięki niezwykle popularnym niegdyś westernom, trafiła już do kanonu dziecięcych rozrywek. Warto wybrać się z pociechami do Wioski Indiańskiej Canoe, by razem doświadczyć wyjątkowego klimatu Dzikiego Zachodu. Być może Karkonosze to nie Teksas, ale “braki” naturalnego krajobrazu z pewnością uda się zniwelować dekoracjami i zabawami. Są wśród nich strzelanie z łuków i rewolwerów, sprawdziany sprawnościowe czy zwyczajne, acz stylizowane, karuzele. Tradycyjny i rozbudowany plac zabaw z huśtawkami, piaskownicami i wieloma innymi urządzeniami działa również w obrębie Skweru Radiowej Trójki.

Całym szeregiem interesujących atrakcji dysponuje szklarski Park Dinozaurów. Funkcjonują tutaj choćby galeria iluzji, park linowy, pole paintballowe czy kino 6D. Oczywiście najważniejsza w placówce jest plenerowa wystawa realistycznych, wykonanych szczegółowo i w wiernej skali modeli prehistorycznych gadów. Figurom towarzyszy ścieżka edukacyjna z tablicami zawierającymi wyczerpujące informacje.

Może się to wydawać niebywałe, lecz niektóre dzieci naprawdę i szczerze lubią się uczyć. W Szklarskiej Porębie nie brakuje niebanalnych placówek, w których w przyjemny sposób zwiedzający poszerzają swoją wiedzę. Fizyka? - Muzeum Energetyki! Przyroda? - Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej! Geografia lub geologia? - Muzeum Mineralogiczne! Lokalna historia i zwyczaje? - Leśna Huta, Stara Chata Walońska czy Żelazny Tygiel Waloński.

Dzieci mają to do siebie, że właściwie przez calutki dzień rozpiera je niespożyta energia. Doskonałym ujściem dla niej będzie też sport. Szklarska Poręba posiada odpowiednią infrastrukturę dla wielu dyscyplin: narciarstwa alpejskiego, biegów narciarskich, biathlonu, kolarstwa szosowego i górskiego, kajakarstwa, pływania, konkurencji lekkoatletycznych… Wybór jest szeroki, a niewiele rzeczy tak wzmacnia wzajemne więzi jak wspólny wysiłek.

Szklarska Poręba ma praktycznie wszystko, aby wczasy spędzane z dziećmi - niezależnie od pogody i pory roku - udały się wyjątkowo dobrze.

Galeria
Dodano: 2016-06-16 15:23:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz