Wskazówki dla podróżujących samotnie - jak cieszyć się podróżą solo?

Samotny wyjazd na urlop jest dla wielu z nas przygodą, do której trudno mentalnie się przygotować. Jednak pamiętajmy, że wiele osób podróżowało, podróżuje i będzie podróżować samotnie i doskonale bawić się na tego typu wyjazdach. Dla osób, które przygotowują się do wakacji w pojedynkę - o czym warto pamiętać?

Nie zabieraj zbyt dużo bagażu ze sobą

Zacznijmy od jednej wskazówki, która nie dość, że zwiększy bezpieczeństwo naszego bagażu, to jeszcze zapewni większy komfort podróżowania i mniejsze koszty. Im mniej rzeczy weźmiemy ze sobą, tym lepiej. Duży bagaż jest nieporęczny, szczególnie gdy w planach mamy regularne przemieszczanie się. Duży bagaż to także konieczność nadania go do luku bagażowego, a przecież wzrasta wtedy ryzyko nieszczęśliwego zagubienia.

Inną kwestią są oszczędności, o których przecież nie możemy zapominać. Decydując się na znalezienie lotu na eSky.pl, warto wybrać podróż z bagażem podręcznym. Często dodatkowy bagaż to koszt porównywalny z ceną biletu, a przecież te pieniądze możemy przeznaczyć na coś znacznie przyjemniejszego - miłą kolację lub bilety wstępu do muzeum.


Wybierz destynację swoich marzeń bez konieczności kompromisów


Jedną z najważniejszych zalet samotnego podróżowania jest to, że nie musimy skłaniać się ku cudzym preferencjom w zakresie tego, kiedy, co i jak należy zrobić. Samotna podróż to prawdziwa, nieskrępowana niczym wolność w poznawaniu kultury, zabytków kuchni i ludzi w swoim tempie.

By czerpać jak najwięcej z samotnej podróży, warto zastanowić się, gdzie tak naprawdę chcemy polecieć i spędzić wolny czas. Samotne zwiedzanie Luwru? Czas wejść na stronę https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/krk/ci/par/krakow-paryz i już teraz wykupić bilety, hotel i ubezpieczenie na eSky.pl. A może trekking po norweskich górach? Jedyne, co nas ogranicza to wyobraźnia i oczywiście budżet, który i tak nie musi być okazały, gdy podróżujemy po swojemu. 


Poznawaj nowych ludzi i ich kulturę


Podróżowanie w pojedynkę to wyzwanie dla osób, które nigdy nie miały takiej możliwości. Dla innych jest to spełnienie najskrytszych marzeń. Wciąż jednak duża grupa osób obawia się samotności podczas takich wyjazdów. Urlop w pojedynkę daje jednak ogromny potencjał do przelotnego poznawania nowych ludzi, nawiązywania mniej lub bardziej angażujących relacji i przede wszystkim spędzania czasu z nowo poznanymi.

Jeśli zadbamy o wszystkie formalności związane z wyborem lotu spisane w artykule https://szklarska-poreba.pl/blog/rzeczy-o-ktorych-musisz-pamietac-zanim-wybierzesz-lot, warto nastawić się mentalnie na to, że chcąc nie chcąc będziemy komunikować się z innymi ludźmi. To doskonała okazja do lepszego, pełniejszego odwiedzenia nowego miejsca na świecie. Jednocześnie podróżując samemu, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Koniecznie poinformujmy bliskich i przyjaciół o naszej wyprawie i określmy jej plan tak, by ktoś w Polsce wiedział, gdzie powinniśmy znajdować się w danym dniu. Takie pozostawienie śladu po sobie na pewno pozytywnie wpłynie na nasz komfort psychiczny i da dodatkowego kopa do wyciągnięcia z podróży jak najwięcej. 


Dodano: 2024-01-09 10:34:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz