Wodospad Szklarki

Poznawanie Szklarskiej najlepiej rozpocząć od doświadczenia jej walorów przyrodniczych. Wodospad Szklarki to objęta enklawą Karkonoskiego Parku Narodowego, jedna z piękniejszych atrakcji miasta. Oddalona od centrum o około 3 km, stwarza okazję do wkroczenia w zupełnie nowy, leśny świat. Wejście do Parku Narodowego znajduje się tuż przy głównej drodze na Jelenią Górę, pomiędzy drewnianymi domkami z pamiątkami i serami góralskimi.

Po przekroczeniu drewnianego mostku na rzece Kamiennej można wybrać jedną z dwóch tras wiodących na wodospad. Wędrówka zajmuje około 10 minut i prowadzi przez piękne lasy mieszane, w których rosną między innymi stare buki, sosny czy jodły. Po drugiej zaś stronie można podziwiać rzekę Kamienną, która swą nazwę wzięła właśnie od wielkich kamieni i głazów, będących wyjątkową ozdobą górskiego potoku.

Na miejscu, tuż za rogiem schroniska „Kochanówka”, w którym można zatrzymać się na pyszne gofry, rozpościera się piękny widok na wodospad. W otoczeniu zieleni drzew i regionalnych skałek roztacza wspaniałą aurę. Na krótkim, zabezpieczonym pomoście można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie - naprawdę warto. 13-metrowa kaskada górskiej, pieniącej się wody zrobi na każdym duże wrażenie!

Dodano: 2015-09-21
Komentarze (0)
Dodaj komentarz