Wodospad Szklarki

Wodospad Szklakiobjęty jest enklawą Karkonoskiego Parku Narodowego i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Szklarskiej Poręby. Prowadzi do niego główna droga w kierunku Jeleniej Góry. Po przejściu lub przejechaniu niespełna 3 km od centrum Szklarskiej, należy zatrzymać się po prawej stronie przy drewnianych domkach z pamiątkami. W sezonie letnim można tam nabyć wiele regionalnych drobiazgów, a także posilić się świeżo grillowanym góralskim serem.

Po przejściu przez urokliwy, drewniany mostek na rzece Kamiennej i bramkę informującą o wejściu na teren Parku Narodowego, wchodzi się na ścieżkę wiodącą do wodospadu. Jest to krótka dróżka, w gęstym, ciemnozielonym lesie, na której co kilkanaście metrów znajdują się tablice informacyjne z opisami roślin i zwierząt znajdujących się na terenie Parku Narodowego.

Po maksymalnie 10 minutach spaceru, pomiędzy brzegiem rzeki Kamiennej, a leśnym urwiskiem, oczom ukazuje się piękny, 13-metrowy wodospad Szklarki. Górski potok płynie wśród drzew i spada w dół, zwężając się i obijając o wielkie kamienie położone u podnóża wodnej kaskady. Obraz jest naprawdę niesamowity, a każdy turysta będący w tym miejscu robi sobie pamiątkowe zdjęcie na krótkim pomoście z widokiem na Szklarkę. Miejsce można odwiedzać przez cały rok, ale latem, otoczone zielenią drzew, wygląda najbardziej czarująco! Z wodospadu, udać się można szlakiem na dalsze wędrówki po Karkonoszach.

Dodatkowym atutem tego miejsca, jest możliwość swobodnego dojechania tu wózkiem inwalidzkim.

Galeria
Dodano: 2015-09-14 13:28:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz