Wodospad Kamieńczyka

Drugą ozdobą Szklarskiej Poręby jest aż dwa razy dłuższy od Szklarki, bo 27-metrowy wodospad Kamieńczyk. Aby do niego dotrzeć, należy włożyć nieco więcej wysiłku, ale naprawdę warto, chociażby ze względu na fakt, że jest to najwyższa kaskada w Karkonoszach.

Droga na Kamieńczyk zaczyna się z parkingu przy wyjeździe z miasta w stronę Jakuszyc. Podążając czerwonym szlakiem dotrze się do wzniesienia, które na początku jest bardzo łagodne, ale drugi odcinek wiedzie przez stromą górę po kamienistej drodze. Należy niezwykle uważać, aby nie potknąć się o wystający konar i aby nie wpaść na turystę schodzącego z góry, ponieważ latem ruch na tej trasie jest wzmożony.

Na szczycie wzniesienia stoi schronisko Kamieńczyk, a po lewej stronie można już z góry zobaczyć trójstopniową kaskadę pieniącej się wody. To właśnie słynny wodospad, do którego można również zejść metalowymi schodkami, kupując uprzednio bilet, dzięki któremu każdemu przysługuje kask ochronny.

Zejście na dno tego skalnego wąwozu przysparza naprawdę wielu emocji. Szum wody jest niemal hipnotyzujący, wznoszące się kropelki wody dają wyczuwalne orzeźwienie, a wodospad w otoczeniu skał porośniętych zielonym mchem budzi podziw i zachwyt.

Dodano: 2015-09-14
Komentarze (0)
Dodaj komentarz