Wielkie – małe wędrowanie dla niepełnosprawnych i nie tylko...

Wielkie eskapady i ekstremalne doznania to tylko jeden z aspektów turystyki. Dużo osób ponad dreszczyk emocji i niebezpieczeństwo przedkłada spokojne poznawanie ciekawych miejsc. Organizacją wycieczek zajmuje się wiele wyspecjalizowanych jednostek jednak tylko nieliczne pamiętają o osobach niepełnosprawnych. Tutaj z pomocą przychodzi KSON czyli Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, promujący swoją nową inicjatywę związaną z poznawaniem regionu.
Już w najbliższą sobotę KSON wraz ze Stowarzyszeniem „Goduszyn” rozpocznie nowy cykl wycieczek turystycznych pod wdzięczną nazwą „Rodzinna turystyka za grosik”. W ramach pierwszego spotkania odbędzie się 4 godzinna piesza wędrówka po zapomnianych trasach Jeleniej Góry i okolic. Aby wziąć udział w eskapadzie wystarczą chęci oraz wolny czas. Zbiórka uczestników będzie miała miejsce w sobotę 24 maja o godzinie 11:00 pod Neptunem na jeleniogórskim Placu Ratuszowym. Warto wziąć ze sobą kijki do nordic walking, dla mniej sprawnych uczestników wycieczki przewidziana została alternatywna linia autobusowa nr 11, która pomoże, w razie braku sił dokończyć podróż.
Przewidziana trasa prowadzić będzie do Rynku Starego Miasta, poprzez malowniczy jeleniogórski Helikon, Grodzi aż do Goduszyna gdzie na wędrowców czekać będzie piknik organizowany w ramach Europejskiego Dnia Sąsiada.
Więcej informacji związanych z przedsięwzięciem uzyskać można pod numerem Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych: 757524254.

Dodano: 2014-05-20
Komentarze (0)
Dodaj komentarz