Weekend w górach ---aktualnyrok--- w Szklarskiej Porębie

Planując krótki wypad na weekend w góry, Szklarska Poręba z pewnością jest jednym z tych polskich kurortów, które trzeba poważnie rozważyć przy wyborze docelowego miejsca podróży. Gdyby komuś nie wystarczyło miano “Stolicy Radiowej Trójki” w ramach najwyższej rekomendacji, to najpewniej zmieni zdanie po bliższym zapoznaniu się z dostępnymi tamże atrakcjami. A szeroki wybór i wielkie zróżnicowanie propozycji dla turystów to nieodłączne cechy tego miasta.

Weekend w górach

Naturalnie decydując się na weekend w górach w Szklarskiej Porębie wypadałoby wybrać się na karkonoskie szlaki. Bądź też na stoki narciarskie, jeśli wyjazd miałby mieć charakter zimowy. W okolicy wytyczono mnóstwo interesujących tras rowerowych, prowadzących zarówno w Izery, jak i Karkonosze. Łączna długość 19 oficjalnych szlaków przekracza 450km. Równie wiele dobrego czeka na miłośników białego szaleństwa - kompleks Ski Arena, usytuowany na zboczach Szrenicy, cechuje się największym bogactwem wariantów zjazdu.

Wielką zaletą weekendu w górach w Szklarskiej Porębie na 2016r. z pewnością będą wspaniałe pejzaże. Fantastyczne widoki można podziwiać m.in. ze Śnieżnych Kotłów czy Hali Szrenickiej. W górski krajobraz już na stałe wpisały się też na swój sposób urocze schroniska. Warto też osobiście sprawdzić jak udaje się projekt Izerskiego Parku Ciemnego Nieba, którego elementem jest interesująca Astrościeżka.

Weekend nad morzem

Weekend w Szklarskiej Porębie to nie tylko wspaniałe góry, ale także bogactwo kultury i tradycji. Dzięki działalności Juliusza Naumowicza nie zginęła pamięć o Walonach - średniowiecznych poszukiwaczach wartościowych minerałów, górnikach, hutnikach i legendarnych łowcach skarbów. I tak w Chacie Walońskiej można posłuchać absolutnie fantastycznych opowieści, natomiast wizyta w Żelaznym Tyglu Walońskim pokaże, jak mogło wyglądać ich codzienne życie. Miłośnicy ambitnej literatury nie mogą pominąć dawnego domu Carla i Gerharta Hauptmannów, w którym mieści się poświęcone pisarzom muzeum. Podobna placówka mieści się też w pobliskim Jagniątkowie.

Spędzając weekend w górach w Szklarskiej Porębie nie powinno zabraknąć okazji, by się dobrze bawić. Zarówno w gronie dorosłych, jak i razem z dziećmi. Wiele energii wśród najmłodszych wyzwalają liczne atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada. Na nudę nie można też narzekać w Dinoparku, gdzie najwięcej zainteresowania wzbudzają modele prehistorycznych stworzeń. Klimat Dzikiego Zachodu pozwoli poczuć wizyta w Wiosce Indiańskiej Canoe… albo Western City w nieodległym Karpaczu.

Mając jeszcze w 2016r. w perspektywie weekend w górach w Szklarskiej Porębie lepiej nie zapominać o tym, co turystom mogą zaoferować Piechowice, Cieplice, Jelenia Góra czy inne miejscowości. Nie jest specjalnie daleko, a doznania z małej wycieczki mogą być nadzwyczaj miłe. Huta Julia, wspaniały aquapark wykorzystujący w wielu basenach lokalne wody termalne, skansen wojskowych pojazdów, malownicze pałace rozsiane po całej okolicy, uzdrowiskowe zabiegi w Świeradowie-Zdroju… Sporo tego.

Szklarska Poręba idealnie nadaje się do tego, by spędzić świetny weekend w górach. Ogrom możliwości, piękne położenie, nadzwyczaj barwny folklor - do wspomnień będzie się wracać nie raz, a i do samej miejscowości pewnie też.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz