Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto?

Polacy chętnie podróżują, są otwarci na nowe kierunki turystyczne i różnorodne formy spędzania wolnego czasu. Część z nas wybiera spokojne wakacje pod palmami, a niektóre osoby preferują aktywny wypoczynek. Coraz bardziej świadomie wybieramy to, w jaki sposób spędzamy urlop, stawiając jednocześnie na komfort i bezpieczeństwo. Jeżeli chcesz zapewnić bezpieczny urlop sobie i swojej rodzinie, to przed wyjazdem zadbaj o zakup odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne przed podróżą?

W trakcie podróży może zdarzyć się wiele rzeczy, których nie będziesz w stanie przewidzieć. Wyjeżdżając na wymarzony urlop, z reguły zakładamy, że wszystko będzie dobrze. Jednak przykre niespodzianki mogą Cię spotkać na każdym etapie podróży czy wakacji.

Załóżmy, że wyjechałeś za granicę i zaskoczyła Cię choroba. Wielu osób nie będzie stać na pokrycie kosztów leczenia z własnej kieszeni, ponieważ są one bardzo wysokie. Ubezpieczenie turystyczne nie tylko pokryje za Ciebie koszty leczenia, ale również zapewni wypłatę odszkodowania, gdy ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) przyda się, gdy złamiesz rękę, połamiesz żebra czy rozbijesz głowę.

Polisa turystyczna pokryje wydatki związane z transportem do Polski oraz koszty związane z akcją ratowniczą. Nieraz słyszymy w mediach o akcjach ratowniczych i poszukiwawczych w górach, gdy po zagubionych turystów wysyła się całą ekipę ratowników i helikoptery. Co więcej, takie przypadki nie należą wcale do rzadkości. Wystarczy nagłe załamanie pogody, by znaleźć się w prawdziwych tarapatach.

Polisę turystyczną warto poszerzyć o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, tzw. OC. Dzięki temu nie będziesz musiał z własnej kieszeni finansować szkód, które wyrządziłeś nieumyślnie innym osobom. Przykładem może być poturbowanie innego narciarza na stoku lub zniszczenie cudzego sprzętu.

Jakie jeszcze dodatki do polisy wybrać? Zagubienie lub kradzież bagażu podróżnego może przysporzyć Ci niemałych zmartwień. Dotyczy to sytuacji, gdy stracisz np. drogi aparat fotograficzny lub laptopa. Ubezpieczenie zapewni Ci częściową rekompensatę za utracone rzeczy.

O rozszerzenie polisy powinny zadbać osoby, które uprawiają sporty ekstremalne, np. jazdę na skuterach wodnych, kolarstwo górskie, wspinaczkę. O kontuzję w ich przypadku nietrudno, a koszty leczenia mogą być bardzo wysokie.

Ubezpieczenie turystyczne a EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego może okazać się niewystarczająca, gdy zachorujesz lub ulegniesz wypadkowi. Przede wszystkim dlatego, że pokrywa jedynie część kosztów leczenia i obowiązuje tylko na terytorium państw EU i EFTA.

Ubezpieczenie turystyczne pokryje całość kosztów leczenia i w zależności od Twojego wyboru obowiązywać będzie na terenie każdego kraju na świecie. Dlatego warto zawsze nabyć dodatkową polisę, by zapewnić sobie i swojej rodzinę całkowitą ochronę.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu turystycznym, zapraszamy na https://www.nn.pl/dla-ciebie/hobby-i-turystyka/ubezpieczenie-turystyczne.

Dodano: 2023-11-03 16:16:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz