Trasy rowerowe

Szklarska Poręba to jedno z najlepiej przystosowanych dla rowerzystów miast w Polsce. Po sezonie zimowym odżywa tu aż 19 ścieżek rowerowych poprowadzonych przez łąki, lasy i malownicze krajobrazy Gór Izerskich oraz Karkonoszy. Jednymi z ciekawszych szlaków są Trasa Radiowej Trójki, Karkonoskiego Expressu pod Reglami i Artystyczna.

Trasa Radiowej Trójki, inaczej Duża Szklarska Pętla, prowadzi wokół całego miasta i pozwala na zwiedzenie kilku interesujących zakątków. Jest to jednak wyprawa dla bardziej zaawansowanych rowerzystów, bowiem szlak liczy 20 km i prowadzi przez strome wzniesienia oraz kręte ścieżki. Początek znajduje się na Skwerze Radiowej Trójki, następnie przez centrum do starej Chaty Walońskiej, Wodospadu Szklarki i przez Szklarską Dolną do Zakrętu Śmierci. W tym miejscu wskazany jest odpoczynek. Pomogą w tym piękne krajobrazy, jakie roztaczają się z tego wyjątkowego punktu widokowego. Widać Śnieżne Kotły, Szrenicę, a nawet samą królową KarkonoszyŚnieżkę.

Dla mniej wymagających rowerzystów została przygotowana łatwa, 19-kilometrowa trasa Karkonoskiego Expressu pod Reglami, której początek i koniec znajduje się w centrum. Większość trasy prowadzi przez leśne ścieżki nieopodal Kamieńczyka aż do malowniczej Drogi pod Reglami.

Trasa Artystyczna natomiast, łączy w sobie rekreację i zwiedzanie. Liczy 12 km i prowadzi przez miejsca związane z życiem kulturalnym Szklarskiej Poręby. Podążając tym szlakiem można odwiedzić m.in. galerię „Kokon”, muzeum sztuki braci Hauptmannów, dom Wlastimila Hofmanna z bogatą kolekcją obrazów czy też dom Zbigniewa Frączkiewicza z jego plenerową galerią „Kamienny Krąg”.

Dodano: 2016-05-18
Komentarze (0)
Dodaj komentarz