Trasa Kogeneracji

Ta, 57-kilometrowa trasa, prowadzi po polskich i czeskich Górach Izerskich i czeskich Karkonoszach. Trasa piękna, długa i w dodatku łatwa technicznie, a także bardzo ciekawa, łączy się z czeską trasą rowerową.

Po czeskiej stronie zwiedzamy okolice Harrachova – centrum miasta i Wodospad Mumlavy. Warto poświęcić chwilę, żeby obejrzeć słynną mamucią skocznię narciarską .

Początek trasy ma miejsce w centrum Szklarskiej Poręby, przy Informacji Turystycznej. Stąd kierujemy się do Jakuszyc, mijając kolejno skałę Krzywa Baszta, Krucze Skały, Osiedle Huty, tory kolejowe, krzyżówkę z ulicą Żeromskiego, Jeleniogórskie Kopalnie Surowców Mineralnych i schron.

Z Jakuszyc zjeżdżamy na Trasę Czeską i mijając Ośrodek Szkolenia Polskiego Związku Biathlonu i Polanę Jakuszycką, kierujemy się do granicy państwa.

Po stronie czeskiej zwiedzamy Harrachov, a tam m.in. punkt widokowy na górę Jaksin i wodospad rzeki Mumlavy. Powrót przez turystyczne przejście graniczne, przy którym znajduje się mapa i schron. Kierujemy się do Polany Jakuszyckiej, wjeżdżamy na Górny Dukt Końskiej Jamy, mijamy Kopalnię Stanisław i wyciąg orczykowy i ulicami Batalionów Chłopskich, Oficerską, Wolności, Dworcową, wracamy do punktu, w którym rozpoczęliśmy wycieczkę.

Dodano: 2015-09-22 15:56:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz