Trasa Artystyczna

12-kilometrowa trasa, oprowadzająca po muzeach, galeriach i innych miejscach związanych z życiem kulturalnym i artystycznym Szklarskiej Poręby.

Początek i koniec trasy przy Informacji Turystycznej w centrum Szklarskiej Poręby. Należy kierować się do Esplanady, przy której znajduje się pracownika p. Koneckich. Dalsza trasa prowadzi przez Plac Sportowy i ulicę Morcinka. Następnie zatrzymujemy się przy cmentarzu, gdzie znajduje się grób W. i A. Hoffmanów.

Dalej, po skręcie w lewo na skrzyżowaniu z ulicą 11 Listopada, mieści sie Muzeum w Szklarskiej Porębie – oddział Muzeum Okręgowego.

Następnie jedziemy w kierunku Szklarskiej Poręby Dolnej do domu Wlastimila Hoffmana. Ruszając dalej i skręcając w prawo, warto odwiedzić Grób Karkonosza i podjechać na Złoty Widok, z fantastyczną panoramą Karkonoszy. Ze Złotego Widoku prowadzi niebezpieczny, kamienisty zjazd - należy zachować ostrożność.

Podczas zjazdu skręcić należy w prawo i znowu w prawo, na szlak czarny. Wyjazd przy parkingu pod Wodospadem Szklarki. Po przejeździe przez jezdnię, skręcamy w prawo i wjeżdżamy na zielony szlak, pełen kamieni i korzeni. Pokonujemy Mostek na Kurzackiej Wodzie i kierujemy się do Domu Jana Sztaudyngera, przy ulicy 1-go Maja. Kolejnym punktem trasy jest galeria Azyl Żelaznych Ludzi Zbigniewa Frączkiewicza i Huta "Julia".

Stamtąd, powrót do punktu rozpoczynającego wycieczkę ulicami: Słoneczną, Turystyczną, Chopina oraz Mickiewicza.

Dodano: 2015-09-22
Komentarze (0)
Dodaj komentarz