Top 3 stacje pogody i termometry

W dzisiejszych czasach, kiedy zmiany pogody bywają gwałtowne i nieprzewidywalne, warto mieć sprzęt, który umożliwi dokładne sprawdzenie oraz prognozowanie warunków atmosferycznych w danej lokalizacji. Pewne ogólne dane można wprawdzie uzyskać na przykład ze smartfona, ale stacje pogodowe dają zdecydowanie bardziej precyzyjne informacje. Jak wybrać taki sprzęt i który model polecamy? Zobacz nasz poradnik na temat stacji pogody!

Stacja pogody – co to jest i jak działa?

Stacja pogody to urządzenie o wiele bardziej rozbudowane niż zwyczajny termometr. Może sprawdzać nie tylko temperaturę, ale także informacje o opadach, ciśnieniu atmosferycznym, sile i kierunku wiatru, poziomie wilgotności, fazach księżyca. Korzystając ze stacji pogody, sprawdzisz warunki zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Zazwyczaj w zestawie znajduje się wyświetlacz, na którym wyczytasz wszystkie informacje, a także zewnętrzne czujniki zbierające dane. Opisywane urządzenia mają zasilanie bateryjne, dzięki czemu można ich używać także w miejscach bez dostępu do gniazdka sieciowego.

Zakup odpowiedniego modelu to dobry pomysł, jeśli chcesz znać dokładne informacje dotyczące pogody w najbliższym otoczeniu, a nie ogólnikowe dane dotyczące wyłącznie miasta lub regionu. Taki sprzęt jest stosunkowo tani i nie zajmuje wiele miejsca, a daje wiele korzyści. Mając dobrą stację pogody, nie zapomnisz wziąć parasola lub ciepłej kurtki wtedy, kiedy trzeba, a także mądrze zaplanujesz aktywności na zewnątrz, żeby uniknąć deszczu, śniegu czy gradu w określonych godzinach.

Stacja pogody – najważniejsze parametry

Szukając stacji pogody, można natknąć się na modele wielu producentów, różniące się ceną, wyglądem, możliwościami Na co właściwie zwracać uwagę, żeby mądrze wybrać? Oto lista najważniejszych cech dobrej stacji pogody:

  • dokładne pomiary;
  • czytelny, wyraźny wyświetlacz, na którym wszystkie dane będą dobrze widoczne;
  • dodatkowe funkcje, jak alarm czy pokazywanie godziny;
  • duży zakres obsługiwanych temperatur, dzięki czemu sprawdzi się w każdych warunkach, bawet tych ekstremalnych;
  • atrakcyjny wygląd obudowy i komfortowe użytkowanie, w tym na przykład możliwość używania zarówno jako sprzętu stojącego na stoliku, jak i do zawieszenia na ścianie.

Stacje pogody – top 3 polecane modele

W oparciu o wymienione powyżej cechy oraz cenę i opinie użytkowników wytypowaliśmy trzy stacje pogody, które warto mieć.

  • Stacja pogodowa HAMA Color (185861) – pierwszy model godny uwagi to sprzęt marki Hama z kolorowym, czytelnym wyświetlaczem. Oprócz istotnych liczb wyświetla pogodę także w formie ikon graficznych pokazujących słońce, lekkie lub duże zachmurzenie, opady deszczu i opady śniegu. Ciekawą funkcją jest także wskaźnik komfortu cieplnego wewnątrz pomieszczenia. Pomiary temperatury mieszczą się w zakresie od - 20 °C do + 50°C, a ich dokładność to 1,5°C. Zasięg czujnika wynosi 50 metró
  • Stacja pogodowa TECHNISAT iMeteo X4 – zaawansowane urządzenie złożone z jednostki centralnej z dużym wyświetlaczem oraz zestawu trzech czujników zewnętrznych. Oprócz temperatury monitoruje także wilgotność w środku i na zewnątrz, wyświetla dokładny czas i ma funkcję alarmu. Zakres temperatur, które prawidłowo odczytuje, to od - 40°C do + 70°C.
  • Stacja pogodowa HAMA EWS Intro – ta kompaktowa, niedroga stacja ma monochromatyczny wyświetlacz i minimalistyczny design sprawiający, że wygląda podobnie do budzika. Mierzy najważniejsze parametry wewnętrz i na zewnątrz. Opcjonalnie sprzęt może być zawieszony na ścianie.

Każda wymieniona stacja to sprawdzony, solidny sprzęt, który na pewno cię nie zawiedzie. Jeśli chcesz poznać więcej propozycji, zobacz stacje pogodowe i termometry w sklepie MediaMarkt!

Dodano: 2024-04-18 15:27:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz