Szlaki turystyczne

Szklarska Poręba to tereny naturalnie ukształtowane, które zachwycają roślinnością, klimatem oraz licznymi szlakami turystycznymi przystosowanymi do pieszych wędrówek. Wybierając się na urlop w te strony warto większą część czasu przeznaczyć na aktywność na świeżym powietrzu.

Dobrym pomysłem jest zaplanowanie wycieczki na Szrenicę. To najbardziej charakterystyczny szczyt Szklarskiej Poręby, położony na wysokości 1362 m n.p.m. Przyjemna, piesza wędrówka zajmuje około dwóch godzin i wiedzie przez czerwony, czarny lub zielony szlak. Droga jest utwardzona i wygodna do pokonania, niezależnie czy wybierzecie szlak przez Wodospad Kamieńczyka i Halę Szrenicką, czy łagodniejszą wersję – przez Końskie Łby. Na szczyt wiedzie również kolejka linowa w obie strony, można zatem wybrać i ten, mniej wymagający wariant, za to z pięknymi widokami na Kotlinę Jeleniogórską i Karkonosze.

Dla miłośników niesamowitych krajobrazów dobrym pomysłem jest też wejście na Wysoki Kamień. To szczyt położony na zachodzie miasta na wysokości 1058 m n.p.m. Prowadzi tam czerwony szlak przez Hutniczą Górkę i ścieżka oznaczona kolorem żółtym wiodąca od strony Zakrętu Śmierci. Na górze znajdują się malownicze skałki, a w dole widnieje przepiękna panorama Karkonoszy, Rudaw Janowickich, Gór Izerskich, Pogórza Kaczawskiego oraz Kotliny Jeleniogórskiej. Naprawdę warto pokonać tę trasę, aby móc odetchnąć górskim powietrzem w otoczeniu tak pięknego krajobrazu.

A to nie wszystko, bo warte uwagi są także szlaki np. na Śnieżne Kotły, Śnieżne Stawki, Łabski Szczyt czy Wodospad Kamieńczyka.

Dodano: 2016-05-18
Komentarze (0)
Dodaj komentarz