Stolica Radiowej Trójki Zaprasza. Szklarska Poręba sprawdzi się przy każdej okazji

Rekomendacja miejscowości ze strony bodaj najlepszej stacji radiowej w Polsce właściwie powinna zakończyć sprawę i zaorać całą konkurencję. Jednak nie wszyscy słuchają tej konkretnej rozgłośni, więc dla niektórych turystów Szklarska Poręba wciąż pozostaje w jakimś stopniu zagadką. Jeśli Ty też zaliczasz się do tego grona: wybierz jedną z kilkunastu poniższych okazji i jedź nadrobić poważne zaległości. Podziękujesz nam później.

Weekend we dwoje w Szklarskiej Porębie - wycieczka w góry w towarzystwie Tej Jedynej / Tego Jedynego, która ma duże szanse pozostać w pamięci na dłużej. Szklarska Poręba dzięki wprost baśniowym plenerom Karkonoszy, zapewnia wspaniałe tło dla romantycznego weekendu tylko we dwoje. A to dopiero początek atrakcji dla par. Sporo propozycji specjalnie dla zakochanych mają też miejscowe obiekty noclegowe, w swoich pakietach. Poza tym w Szklarskiej Porębie nie brakuje ciekawych miejsc, do których warto się udać w trakcie weekendu we dwoje: np. Młyn Świętego Łukasza (gdzie dziś mieści się nastrojowa restauracyjka) czy Esplanada - rodzinny park rozrywki z wieloma zakręconymi atrakcjami.

Odnowa biologiczna w Szklarskiej Porębie - tak jak dobrze jest czasem sformatować dysk komputera, tak i przemęczonemu organizmowi trzeba czasem zafundować twardy reset. Właśnie czymś takim jest poddanie się fachowej odnowie biologicznej. W Szklarskiej Porębie funkcjonuje całkiem niezła baza obiektów z odpowiednim zapleczem, by świadczyć usługi najwyższej jakości. To w końcu miejscowość stricte turystyczna, a łącząc profesjonalną odnowę biologiczną z fantastycznymi krajobrazami i wycieczkami po Karkonoskim Parku Narodowym, uzyska się nad wyraz pozytywne efekty.

Sylwester w Szklarskiej Porębie - tego rodzaju turnusy obejmują kilka kolejnych dni na przełomie roku, a czasami nawet ponad tydzień: do święta Trzech Króli. Korzystający z takich ofert ze Szklarskiej Poręby bardzo sobie chwalą sposobność do wypoczynku w górach i prawdziwie szampańskiej zabawy. Sylwester inny niż wszystkie, a do tego wypad na wspaniałe nartostrady Ski Areny Szrenicy. A to tylko jeden z wielu scenariuszy na Nowy Rok, jakie można wcielić w życie będąc w Szklarskiej Porębie.

Boże Narodzenie w Szklarskiej Porębie - idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają już ochoty brać czynnego udziału w świątecznych pracach przygotowawczych. Zamiast tego można w końcu odpocząć na Boże Narodzenie, Szklarska Poręba stwarza tutaj sprzyjające zimowemu relaksowi warunki. O wigilijną kolację, noclegi i tym podobne rzeczy zadbają obiekty z lokalnej bazy turystycznej. Z kolei stacje narciarskie, całoroczne parki rozrywki czy muzea (takie jak Chata Walońska bądź Muzeum Mineralogiczne) zagwarantują spędzającym Boże Narodzenie w Szklarskiej Porębie moc atrakcji i mocnych wrażeń.

Andrzejki w Szklarskiej Porębie - wypad pod koniec listopada w piękne góry, a na dokładkę porządnie zorganizowana zabawa andrzejkowa. Brzmi nieźle, prawda? Szklarska Poręba na andrzejki jest troszeczkę jak pudełko czekoladek Forresta Gumpa - nigdy nie wiesz, co się trafi, ale na pewno będzie słodko i przyjemnie. Przed imprezą (albo i po) warto wybrać się choćby do Dinoparku albo Leśnej Huty, a w niektórych miejscach w Szklarskiej Porębie pewnie da się już pojeździć na nartach. Tudzież pobiegać, na słynnej Polanie Jakuszyckiej.

Boże Ciało w Szklarskiej Porębie - niby późnowiosenny, ale w praktyce już typowo letni długi weekend. Na Boże Ciało zamiast na działkę na grilla, lepiej wyskoczyć na parę dni do Szklarskiej Poręby. Zawsze to znacznie szerszy wachlarz atrakcyjnych możliwości spędzenia wolnego czasu przy ładnej (w założeniu) pogodzie. Linowy Park Odkrywców, wprost genialny skansen-osada średniowieczna Żelazny Tygiel Waloński, świetna do kajakarstwa górskiego odcinki rzeki Kamiennej, muzeum w dawnym domu pisarzy Hauptmannów… A to tylko niewielki ułamek ciekawych opcji, jakie w trakcie Bożego Ciała warto wypróbować w Szklarskiej Porębie.

Weekend majowy w Szklarskiej Porębie - jeden z tych pomysłów na majówkę, które po prostu nie mogą się nie udać. Szklarska Poręba jest nie tylko cudownie położona wśród pięknych sudeckich szczytów, ale też gwarantuje całą masę wspaniałych atrakcji ma długi, majowy weekend. Wyliczanka mogłaby trwać bardzo długo, ale wystarczy wspomnieć tylko o pieszych i rowerowych wyprawach w góry, okolicznościowych festynach i intrygujących miejscach związanych z Walonami czy wydobywanymi niegdyś minerałami. Weekend majowy w Szklarskiej Porębie to dla turystów taki regionalny odpowiednik rogu obfitości.

Wielkanoc w Szklarskiej Porębie - święta z jajkiem-niespodzianką, tak dla odmiany od ciężkostrawnych jaj związanych z chaosem przy przygotowywaniu Wielkanocy w domowych pieleszach. Wybierając się do Szklarskiej Poręby przyjeżdża się na gotowe - wprawdzie nie do rodziny tylko do obiektu noclegowo-wypoczynkowego, ale ma to też swoje dobre strony. Dzięki temu na Święta Wielkanocne wreszcie można porządnie odpocząć (zamiast dokładać sobie/bliskim przykrych, męczących obowiązków), no i skorzystać z nieprzeciętnych atrakcji turystycznych. A tych Szklarska Poręba ma na pęczki, od Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej po tak oryginalne miejsca jak artystyczna wystawa Krąg 2000 - Azyl Żelaznych Ludzi.

Walentynki w Szklarskiej Porębie - święty Walenty to patron ciężko chorych na umyśle. Skoro wyjaśnienie stanu zakochania mamy już za sobą, przyjrzyjmy się nieco bliżej możliwościom, jakie daje wspólny wypad na walentynki. W tym zakresie Szklarska Poręba prezentuje się co najmniej bardzo dobrze. Romantyczne przechadzki po górach z magicznymi krajobrazami w tle, placyki i restauracje z niepowtarzalną atmosferą, spora baza obiektów z bogatym zapleczem rekreacyjno-rozrywkowym… I nie wolno przy tym zapomnieć o ekstrasach, jakie w pakietach na walentynki oferuje pokaźna część obiektów turystycznych ze Szklarskiej Poręby.

Ferie zimowe w Szklarskiej Porębie - to, na co miłośnicy białego szaleństwa czekają najbardziej. Do tej pory Szklarska Poręba nie zgłaszała olimpijskich aspiracji, aczkolwiek sytuacja może się radykalnie zmienić po modernizacji tras i całego ośrodka narciarstwa biegowego w Jakuszycach. Natomiast warunki dla amatorów, którzy w trakcie ferii zimowych chcieliby po prostu trochę pojeździć (lub pobiegać) na nartach, już teraz są więcej niż wystarczające. A to tylko początek. Ferie zimowe w Szklarskiej Porębie dają dużo, dużo więcej konkretnych i godnych uwagi alternatyw na spożytkowanie wypoczynkowego czasu.

Dzień Kobiet w Szklarskiej Porębie - kusząca opcja, jakże odmienna od cokolwiek oklepanego zestawu z tulipanem i wyjściem do kina. Niespodzianka (albo i plany) na Dzień Kobiet w postaci kilkudniowego wyjazdu do Szklarskiej Poręby, z odprężeniem się w należyty sposób w rozmaitych strefach relaksu SPA & Wellness, niewątpliwie przyniesie więcej radości niż odtwarzanie któryś raz dobrze znanego schematu. Poza tym Dzień Kobiet w Szklarskiej Porębie daje kilka ciekawych możliwości, które w innych warunkach nie mogą się sprawdzić tak dobrze - na przykład widokowy lot balonem.

Wakacje w Szklarskiej Porębie - nadszedł lipiec. Liczba młodzieżowych wycieczek w góry zwiększa się. Więcej ludzi i niekoniecznie miłych uszom hałasów na szlakach wiodących np. na Śnieżne Kotły to jedyna niedogodność, jaka wiąże się z wakacjami. Poza tym Szklarska Poręba na lato to iście rajska kraina wielu turystycznych możliwości. Wakacje na rowerach, wyprawy od schroniska do schroniska, imprezy wakacyjne, Dinopark i Wioska Indiańska Canoe oraz inne placówki dostarczające przystępnej rozrywki, skałki udostępnione do wspinaczki, średniowieczne życie w zrekonstruowanej osadzie walońskiej… W Szklarskiej Porębie nie mają prawa pojawić się takie określenia jak nuda i monotonia, chyba że ktoś wybitnie nie będzie mógł się zdecydować, z jakich atrakcji skorzystać już teraz, a które zostawić sobie na następne wakacje.

Jesień w Szklarskiej Porębie - termometry niby pokazują odczuwalnie niższe wartości, lecz pod względem turystycznym jesienią temperatura w Szklarskiej Porębie wcale nie spada. Bodaj jedyne co wymaga poważnej zmiany, to strój na dłuższe wyprawy w góry - “cebulka” na jesień powinna mieć więcej warstw niż latem. A poza tym kurort dalej prezentuje się fantastycznie, dając przy tym pokaźny zestaw atrakcji do wyboru. Szklarską Porębą na jesień powinni się zatem zainteresować nie tylko miłośnicy uwieczniania bajkowych pejzaży na zdjęciach, tudzież wzorem Wlastimila Hofmana na płótnach obrazów.

Weekend listopadowy w Szklarskiej Porębie - a może by tak rzucić całą tą politykę na Święto Niepodległości i wyjechać w Sudety? Jeśli odpowiedź brzmi pozytywnie, wtedy Szklarska Poręba będzie jak znalazł. W trakcie długiego weekendu listopadowego z pewnością będzie tutaj wystarczająco dużo interesujących rzeczy do zrobienia i miejsc do odwiedzenia, żeby całkowicie zapomnieć o tym, czym żyją wszystkie telewizje i pozostałe media. Relaks w górach wyjdzie zdecydowanie bardziej na zdrowie.

Dodano: 2017-07-05
Komentarze (2)
Anonim 7.08.2017 13:38

Do tej pory Szklarską Porębę widziałem tylko przejazdem, w drodze do Harrachova na narty albo jakieś zawody w lotach narciarskich. I zza szyb samochodu nie robiła jakiegoś specjalnie korzystnego wrażenia, które nie zmieniło się ani o jotę po fatalnie zrealizowanym przez TVP Pucharze Świata w biegach narciarskich. A tu sobie czytam i okazuje się, że dużo mnie ominęło - zwłaszcza ta wioska Walonów czy tam Walończyków zapowiada się niezwykle ciekawie. Ktoś się może orientuje, jak tam wygląda sytuacja ze zwiedzaniem we wrześniu/październiku?

Anonim 2.10.2017 14:49

Niektórzy mówią, że Szklarska Poręba ma tę przewagę nad Karpaczem, że przyjeżdża do niej mniej turystów. Osobiście jak ostatnio tam byłem, to ludzi było porównywalnie dużo. Pewnie zależy w jakim terminie się przyjeżdża, w środku sezonu różnica jest bardzo mała. W końcu nasze góry to nie tylko Tatry i Zakopane.

Dodaj komentarz