Pora na rozpalenie grilla

Kiedy tylko nadejdą ciepłe dni, większość z nas ma w planach po raz kolejny wrzucić coś smakowitego na ruszt. Przygotowywanie, a następnie spożywanie jedzenia pod gołym niebem niewątpliwie ma swój urok. Dlatego warto już małymi krokami szykować się na nadchodzący sezon. To być może dobry powód do zakupu nowego grilla.

Wszystko zmienia się wraz z upływem i nie inaczej jest z urządzeniami, na których tak chętnie wypiekami steki, karkówkę, czy kiełbasę. Współcześnie produkowane grille nie trapią już żadne bolączki. To urządzenia stworzone przede wszystkim z myślą o wygodzie użytkowania. Które modele wyróżniają się w tym gronie?

Postaw na wygodne rozwiązanie

Grillowanie co do zasady ma sprawiać przyjemność i nie ma sensu przesadnie go komplikować. Proste i sprawdzone rozwiązania są więc kierunkiem, w którym powinniśmy zmierzać. Zamiast komplikować sobie życie postawmy na niezwykle wygodny w użytkowaniu grill gazowy. Jego obsługa nie nastręcza absolutnie żadnych problemów.

Nawet, gdy na nieszczęście pogoda się zepsuje, zawsze możemy z takim grillem udać się pod zadaszenie i bez obaw kontynuować przyrządzanie specjałów. Zamiast kończyć imprezę przed czasem, możemy wciąż delektować się smakiem potraw i towarzystwem najbliższych. Nie musimy też martwić się, że wygaśnie nam ogień, a sam proces rozpalania to czynność błyskawiczna.

Konstrukcja na kółkach pozwala w prosty sposób przemieszczać się w dowolne miejsce. Taką funkcjonalność docenimy w gorące dni, kiedy trzeba czasem z naturalnych względów wycofać się do cienia. Natomiast rozkładane półki, w które wyposażone jest wiele grilli gazowych stanowią przestrzeń, na której rozmieścimy niezbędne akcesoria i naczynia.

Grill jedyny w swoim rodzaju

Jeśli już mamy zdecydować się na nowy sprzęt, powinniśmy rozważyć jedynie urządzenia, które cechuje odpowiedni poziom jakości. Grill gazowy Broil King Monarch 340 z pewnością zalicza się do tego grona. 

Model wywodzący się z serii Monarch wyróżnia się na plus niezwykle eleganckim uchwytem obudowy wykonanym z chromowanego aluminium. Start urządzenia odbywa się przy udziale zapalarki Sure-Lite. Na 3 palnikach Dual-Tube bez trudu można równomiernie rozprowadzić temperaturę po całym piekarniku.

Monarch 340 to bez wątpienia propozycja skierowana do najbardziej wymagających użytkowników. Pojemna butla gazowa 11 kg nie wymaga częstej wymiany nawet przy regularnym korzystaniu z urządzenia. 2 żeliwne ruszty, w które jest wyposażone specjalnie pokryte zostały powłoką ceramiczną, by w ten sposób wyeliminować zjawisko przywierania. Ten fakt docenią przede wszystkim amatorzy krwistych steków.

Na dobrą sprawę pozostało już tylko odliczać dni do pierwszej majówki. Jeśli jeszcze z różnych powodów nie mamy przygotowanego na taką okazję odpowiedniego sprzętu, to jak najbardziej warto zainteresować się grillami gazowymi. Z ich udziałem każdą imprezę plenerową zaliczymy do udanych.

Dodano: 2020-03-17 10:16:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz