Park Miniatur w Kowarach

Pobyt w Karpaczu stwarza nie tylko możliwość organizowania wycieczek w góry. Okolice tego górskiego miasta kryją w sobie wiele tajemnic i atrakcji! Jedną z największych- jest z pewnością Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, znajdujący się w Kowarach, oddalonych około 10 km od Karpacza.

Położony w małym miasteczku na południu Polski park, nie byłby niczym nadzwyczajnym, gdyby nie fakt, że stanowi zbiór miniatur najcenniejszych i najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska. Zobaczyć tu więc można nie tylko zabytki karkonoskich miast, ale "perełki" z całego województwa. W jednym miejscu odwiedzić można równocześnie Zamek Czochę, Schronisko Samotnię, czy piękny Pałac Wojanów. Park powstał w 2003 roku.

Czynny jest codziennie w godzinach 9:00- 18:00. Na zwiedzanie cełego kompleksu miniatur przewidziane jest około 45 minut. Bilet obowiązuje jednak na cały dzien, więc ilość spędzanego wśród zabytków czasu nie jest limitowana. Osoby dorosłe zapłacą za bilet 17 zł. Pozostałe osoby (młodzież ucząca się, seniorzy, dzieci) mogą zakupić wejściówkę w cenie nie przekraczającej 15 zł. Dla grup liczących powyżej piętnastu osób- przewidziane są zniżki. W cenie biletu do dyspozycji pozostają przewodnicy, którzy z chęcią opowiedzą o dostępnych zabytkach i przybliżą historię rejonów, z których obiekty te pochodzą. Na gości czeka nie tylko bagaż wiedzy historycznej, ale także ciekawie opowiedziane legendy i ciekawostki.

Na terenie całego Parku można bezpłatnie robić zdjęcia, które z pewnością staną się cenną pamiątką z tej wizyty. Zapraszamy!

Dodano: 2014-01-16
Komentarze (0)
Dodaj komentarz