Nordic Walking

Spacery po górach od niedawna nabrały nowego, bardziej sportowego znaczenia. Nordic Walking to forma rekreacji, która przyszła do nas z krajów skandynawskich oraz Niemiec i Austrii. Polega na dość szybkim maszerowaniu w specjalny sposób za pomocą dwóch kijków, przypominających kije narciarskie.

Nie bez powodu zresztą, ponieważ Nordic Walking wywodzi się z pomysłu na trenowanie narciarzy biegowych poza sezonem zimowym. Szybko jednak stał się też sposobem na aktywny wypoczynek, popularny również w Szklarskiej Porębie.

W mieście bez problemu można znaleźć instruktorów i umówić się na lekcje albo wypożyczyć sprzęt i uczyć się we własnym zakresie. Jedno jest pewne – w Szklarskiej Nordic Walking można uprawiać niemal wszędzie.

W samym centrum warto odwiedzić liczne kramiki z pamiątkami, zatrzymać się przy stoisku z grillowanym serem góralskim czy po prostu cieszyć się górskim powietrzem wśród pięknej zieleni miejskiej. Poza miastem można wybrać się na wycieczkę w stronę Wodospadu Szklarki lub Zakrętu Śmierci. Oczywiście w towarzystwie spacerowych kijków!

Dodano: 2016-05-18
Komentarze (0)
Dodaj komentarz