Najbardziej opłacalne zawody w Szklarskiej Porębie

Każdy z nas marzy o jak najbardziej dochodowej pracy. Jednak wybór zawodu, jaki chcemy wykonywać, nie powinien opierać się tylko na aspekcie ekonomicznym, ale również na naszych zainteresowaniach, pasjach oraz umiejętnościach. Jak znaleźć opłacalną pracę w Szklarskiej Porębie? Czy turystyka może być motorem do uzyskania dobrych zarobków? Dowiedźmy się zatem, jak wygląda rynek pracownika w Szklarskiej Porębie.

Turystyka a praca w Szklarskiej Porębie

Na wstępie należałoby wspomnieć, iż Szklarska Poręba to miasto turystyczne położone w województwie dolnośląskim w pobliskim sąsiedztwie Jeleniej Góry oraz Świeradów-Zdrój. Według danych GUS z 2019 roku teren ten zamieszkuje 6633 osób. Co roku przyjeżdżają tutaj masowo turyści, którzy chcą odpocząć od zgiełku dużych miast. Szklarską Porębę odwiedzają całe rodziny oraz samotni miłośnicy natury i wyciągów narciarskich. Każda z kolejnych zim, okazuje się rekordowa pod względem ilości turystów w Szklarskiej Porębie. Co roku obserwuje się tutaj wzrost liczby osób, które przyjeżdżają w Karkonosze, nie tylko na zimowe stoki, ale również na piękne letnie szlaki. Szklarska Poręba jest obok Zakopanego jednym z najczęściej wybieranych górskich kurortów. Wpływ na dużą liczbę turystów mają dobre połączenia komunikacyjne. Coraz lepsza łączność kolejowa pozwala na szybkie i wygodne dotarcie do Jeleniej Góry, Karpacza oraz Szklarskiej Poręby. Kolejnym atutem jest bliskość Czech, gdzie są idealne trasy narciarskie, jednak uboga baza noclegowa. Turyści nadają Szklarskiej Porębie dużo pracy. Stuprocentowe obłożenie hoteli i restauracji pozwala na coraz lepsze wyniki finansowe tutejszej ludności. Wiele osób decyduje się na migracje do Szklarskiej Poręby z innych miejscowości. Dzięki turystyce, miejscowości dolnośląskie, stają się atrakcje dla młodych ludzi poszukujących pracy. Gdzie zatem szukać pracy w Szklarskiej Porębie?

Prócz standardowych rozwiązań, jakim są na przykład ogłoszenia w gazetach, warto stale przeglądać oferty pracy na portalach www, gdzie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia od pracodawców poszukujących pracowników. Jednym z nich jest https://www.aplikuj.pl/praca/szklarska-poreba. Na portalu aplikuj prócz nowych ogłoszeń mamy również dostęp do kreatora CV, porad oraz kalkulatora wynagrodzeń.

Szklarska Poręba jako miejsce rozwoju

Zaplecze turystyczne Szklarskiej Poręby pozwala na szybkie znalezienie pracy w działalności hotelarskiej czy gastronomicznej. ,,Pracy w gastronomii szukałem przez dłuższy czas. W tamtym roku skończyłem szkołę gastronomiczną, stąd też nie mam zbyt dużego doświadczenia zawodowego. Postanowiłem wyjechać do Szklarskiej, gdzie natłok turystów sprawił, iż co druga restauracja szukała kogoś do pomocy. Pracę znalazłem w przeciągu jednego dnia. W ślad za mną do Szklarskiej przyjechało kilka moich znajomych, którzy również bez problemu znaleźli pracę. Miła atmosfera i dobrze płatna praca pozwoliła mi zostać na dłużej w tym urokliwym miejscu'' - mówi Kuba, który wybrał Szklarską Porębę jako pierwszą miejscowość zamieszkania po skończonej szkole gastronomicznej. ,,Szklarska Poręba to nie tylko praca związana z turystyką. Powstają tutaj coraz to nowsze oddziały firm, które poszukują specjalistów. Warto przeglądać na bieżąco udostępnianie oferty pracy'' - mówi specjalista ds. rekrutacji.

Szklarska Poręba perłą wśród Karkonoszy

Niezaprzeczalnie Szklarska Poręba staje się perłą wśród Karkonoszy nie tylko pod względem pięknych widoków i wielu stoków narciarskich, ale także jako miejscowość, w której dobrze się mieszka. Ogrom lokali gastronomicznych, od restauracji poprzez stoiska z lodami po kawiarnie oraz szeroka baza noclegowa czyni to miejsce idealnym dla turystów. Stąd też ilość ofert umieszczanych przez potencjalnych pracodawców na portalach internetowych, stale się powiększa.

Dodano: 2022-02-01 14:43:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz