Młyn Świętego Łukasza

Oprócz pięknych kościołów czy domowych muzeów, w samym centrum Szklarskiej Poręby znajduje się jeszcze jeden ciekawy zabytek – Młyn Świętego Łukasza.

To budynek z przeszło stuletnią tradycją, który w większej części został odbudowany po pożarze na początku ubiegłego wieku. Mimo burzliwej historii, młyn stoi do dziś i zachwyca swoją wyjątkową górską architekturą i pięknie odnowionym wnętrzem.

W tym miejscu można zatrzymać się, aby nacieszyć oko i zrobić pamiątkowe zdjęcie albo odpocząć w młyńskiej restauracji i przy okazji dobrze zjeść. Niebawem w karczmie pojawią się również dawne mapy kartograficzne terenów Dolnego Śląska, a więc miejsce zyska jeszcze bardziej na wartości historycznej. Będąc w Szklarskiej z pewnością warto zajrzeć do Młyna Świętego Łukasza, aby odkryć wyjątkową architekturę charakterystyczną dla tych okolic.

Jak widać, Szklarska Poręba zachwyca nie tylko malowniczymi widokami, walorami przyrodniczymi czy licznymi atrakcjami. Przybywając w ten zakątek Polski, warto zwiedzić również kościół Niepokalanego Serca NMP, kościół Bożego Ciała, dom Wlastimila Hofmana czy braci Hauptmannów oraz Młyn Świętego Łukasza. To zabytki, które skrywają w swoich murach wiele tajemnic i ciekawych historii.

Dodano: 2016-05-20
Komentarze (0)
Dodaj komentarz