Jelenia Góra - nie tylko baza wypadowa

Jelenia Góra to jedno z największych miasto województwa dolnośląskiego. Atrakcyjne położenie sprawia, że jest również dobrą bazą wypadową w Karkonosze. Rosnący popyt na mieszkania sprzyja powstawaniu nowych inwestycji deweloperskich. Gdzie w Jeleniej Górze buduje się najwięcej?

Jelenia Góra stanowi czwarte pod względem wielkości miasto Dolnego Śląska. Jest ważnym centrum gospodarczym oraz edukacyjnym. Ważnym sektorem jest również turystka. Do Jeleniej Góry, co roku przyjeżdżają turyści z Polski, Niemiec, Czech i Słowacji. Nie pozostaje to bez wpływu na lokalny rynek nieruchomości, na którym ciągle przybywa nowych mieszkań. Lokale kupowane są pod wynajem lub w celu osiedlenia się na stałe. 

Stolica Karkonoszy - atrakcje turystyczne

Będąc w Jeleniej Górze warto odwiedzić znajdujący się w centrum miasta Jeleniogórski Rynek. Jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie wieczorami można zjeść kolację. Na Runku znajduje się pochodzący z XVIII wieku ratusz w towarzystwie kamieniczek. Po potężnych murach, które otaczały Jelenią Górę pozostały dwie baszty - Baszta Grodzka i Baszta Zamkowa. Z Baszty Zamkowej rozciąga się piękny widok na Karkonosze. Na ulicy 1 Maja znajduje się najstarszy kościół w mieście - Bazylika św. Erazma i Pankracego, odwiedzając to miejsce warto udać się na spacer "majówką" wśród odrestaurowanych kamieniczek. 

Jelenia Góra — rynek nieruchomości

Mimo popularności miejscowości, ceny mieszkań w Jeleniej Górze wciąż  należą do umiarkowanych. Średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości w Jeleniej Górze wynosi 5151 zł, co oznacza, że mieszkania są znacznie tańsze niż w innych większych miastach województwa. Dla porównania średnia cena mieszkań z rynku pierwotnego z 2019 roku wynosiła 4122 zł za mkw., co świadczy o dynamicznym wzroście cen nieruchomości, charakterystycznym dla ostatnich lat. Największym zainteresowaniem kupujących cieszą https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-jelenia-gora/ o metrażach 40-60 mkw. oraz kawalerki, które łatwo wynająć turystom lub studentom.

Najpopularniejsze dzielnice

Osoby kupujące mieszkanie w Jeleniej Górze pod wynajem lub młodzi ludzi rozpoczynający prace, chętnie decydują się na zakup lokalu w centrum. Popularnością cieszą się zwłaszcza takie lokalizacje, jak ulica Złotnicza, okolice Parku lub odrestaurowany Plac Piastowski. Mieszkańcy Jeleniej Góry chętniej kupują mieszkania na Zabobrzu, gdzie ceny są nieco niższe, a bogata infrastruktura pozwala wygodnie załatwić większość codziennych spraw. Dzielnica jest „sypialnią” Jeleniej Góry. Osoby przyjeżdżające do Jeleniej Góry weekendowo lub na sezonowy wypoczynek, upodobały sobie okolice Cieplic, słynących z basenów termalnych i obiektów uzdrowiskowych. Dotyczy to zarówno osób z innych regionów Polski, jak i z zagranicy.

Planowane inwestycje

Najwięcej nowych inwestycji powstaje w uzdrowiskowej części miasta, Cieplicach Śląskich, gdzie zlokalizowany jest Park Zdrojowy oraz Termy Cieplickie. Jednym z nowych osiedli jest kameralny kompleks apartamentów „W sercu Uzdrowiska”. Budynek jest w całości ogrzewane energią odnawialną, za co inwestycja została wyróżniona przez „The Green Organisation”. W okolicach parku powstaje także „Osiedle Cieplice”, który przyciąga wysokim standardem oraz zielonym zagospodarowaniem części wspólnych.

Prace budowlane trwają także w centrum miasta. Przy ulicy Warszawskiej budowane jest osiedle „Dębowa Aleja”. Jest to kameralny kompleks, składający się z czterech budynków. W budowie jest także szósty budynek w ramach większego kompleksu „Osiedle Rakownica”. Wszystkie inwestycje cechuje ciekawa architektura, nawiązująca do górskiego charaktery miejscowości oraz duża ilość zielonej, wspólnej przestrzeni w obrębie inwestycji.

Dodano: 2021-10-21 11:25:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz