Inwestorzy po raz kolejny docenili atrakcyjność Karkonoszy

Uroki Szklarskiej Poręby, jako jednego z najpiękniejszych miast Karkonoszy zostały docenione przez inwestorów, firmę Univitae, która postanowiła wybudować w mieście luksusowy obiekt noclegowy.

Drugi na tym terenie pięciogwiazdkowy hotel ma zostać ukończony do końca 2016 roku. W konkursie na projekt hotelu zwyciężyli architekci z pracowni KM Rubaszkiewicz, których projekt łączy lokalne naturalne materiały (drewno) z elementami modernistycznymi. Cechą charakterystyczną są liczne szklane elementy konstrukcji.

Architekci nie mieli łatwego zadania, ponieważ musieli dostosować się do wielu ograniczeń planu miejscowego - zachować tradycyjną konstrukcję oraz maksymalną wysokość nie większą niż 15 metrów.

Hotel stanie na przepięknej, zalesionej działce, przy ulicy Górnej, przez którą przepływa strumyk. Poza znakomitym położeniem, atrakcyjność działki podnosi piękny widok na pasmo Karkonoszy i Szrenicę - najwyższy szczyt Szklarskiej Poręby.

W obiekcie ma się znaleźć od 150 do 200 pokoi, z których cześć będzie wystawiona na sprzedaż. Szacowany koszt inwestycji to około 50 milionów złotych.

Poza samymi noclegami obiekt będzie również oferował organizacje szkoleń, konferencji i rożnego rodzaju imprez.

Dodano: 2014-03-20
Komentarze (0)
Dodaj komentarz