Ferie w Szklarskiej Porębie – duży wydatek dla polskiej rodziny. Jak go sfinansować?

Galopująca inflacja to jeden z tematów, które zdominowały debatę publiczną. Podwyżki cen dosłownie wszystkiego stały się powodem do zmartwień dla milionów Polaków. Droższe są również podróże i wyjazdy urlopowe, także w Szklarskiej Porębie. Pytanie o źródła finansowania ferii w tym miejscu jest więc w pełni zasadne, a my próbujemy na nie odpowiedzieć w poniższym artykule.

Noclegi, atrakcje, wyżywienie i dojazdy to główne wydatki związane z urlopem w Szklarskiej Porębie. Nawet kilka dni rodzinnego pobytu w karkonoskiej miejscowości generuje czterocyfrowe koszty, które w czasach galopującej inflacji coraz trudniej udźwignąć. Dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie, jak najkorzystniejszej sfinansować taki wyjazd. Poniżej omawiamy dostępne dla każdego możliwości.

Własne oszczędności

Jeżeli dysponujesz kapitałem, możesz po niego sięgnąć, żeby opłacić wszystkie wydatki związane z wyjazdem. Posiadając dużą ilość środków, nie będzie to żadnym problemem, jednak pomniejszanie niewielkich oszczędności w celu spędzenia ferii nie wydaje się już rozsądnym pomysłem. W ten sposób pozbawiasz się bowiem cennej poduszki finansowej, która może być sposobem na przetrwanie trudnych czasów czy wyjście z nagłych, nieprzewidzianych kłopotów. Niewątpliwą zaletą opłacenia wyjazdu z własnych środków jest natomiast brak dodatkowych kosztów, a te pojawiają się w przypadku wymienionych poniżej sposobów finansowania.

Kredyt

Jeśli nie posiadasz oszczędności lub nie chcesz ich uszczuplać, np. ze względu na ich niewielką wartość, ferie w Szklarskiej Porębie możesz sfinansować przy udziale środków pozyskanych w ramach kredytu gotówkowego. Z łatwością znajdziesz oferty opiewające na kilka tysięcy złotych, a zapewne właśnie taka kwota Cię interesuje. Poszukując najlepszej propozycji, zwracaj uwagę przede wszystkim na wskaźnik RRSO, który w formie procentowej wyraża łączny koszt zobowiązania – im niższa jego wartość, tym lepiej. Zaletą kredytów są relatywnie korzystne warunki finansowania, a wadą duże wymagania formalne.

Pożyczka

Jeżeli bank odmawia Ci udzielenia kredytu z jakichś powodów, np. ze względu na negatywną historię kredytową czy brak stałego zatrudnienia, potrzebne środki możesz pozyskać za pośrednictwem pożyczki pozabankowej. Błyskawiczne procedury i szeroka dostępność to najważniejsze zalety tego rodzaju produktów finansowych. W przeciwieństwie do kredytów wymagania formalne są znacznie niższe – wiele ofert można pozyskać nawet na podstawie samego dowodu osobistego, bez potrzeby dokumentowania zarobków ani udowadniania faktu zatrudnienia. Natychmiastowa dostępność środków to kolejna zaleta – jeśli tylko chcesz, pożyczka na już (https://sowafinansowa.pl/artykuly/pozyczka-na-juz/) jest na wyciągnięcie ręki. Trzeba jednak pamiętać o kosztach, które są znacznie wyższe niż w przypadku bankowych kredytów gotówkowych.

Sprzedaż niepotrzebnych przedmiotów

Nawet jeśli nie posiadasz oszczędności, pożyczanie pieniędzy w banku czy firmie z sektora pozabankowego nie jest jedynym sposobem na sfinansowanie pobytu w Szklarskiej Porębie. Dobrym źródłem dodatkowej gotówki, której potrzebujesz w związku ze zbliżającym się urlopem, może być też urządzenie domowej wyprzedaży. Zastanów się, jakimi wartościowymi, a nieużywanymi przedmiotami dysponujesz. Za małe lub za duże, w ogóle nienoszone ubrania? Zbędny, ale sprawny sprzęt RTV albo AGD? Kolekcje książek, do których nawet nigdy nie udało Ci się zajrzeć? Dzięki ich sprzedaży, np. w lokalnych serwisach ogłoszeniowych, możesz łatwo i bez kosztów pozyskać dodatkowe środki na wyjazd.

Dodano: 2022-01-26 09:30:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz