Fascynacje zjeżdżalnią grawitacyjną w Szklarskiej Porębie

Zjeżdżalnia grawitacyjna w Szklarskiej Porębie: Dawkowanie adrenaliny dla całej rodziny


Gdy słyszymy "Szklarska Poręba", od razu widzimy przed oczami piękne krajobrazy Karkonoszy, górskie trasy i malownicze wodospady. Ale to miejsce ma do zaoferowania jeszcze więcej. W samym sercu tego dolnośląskiego miasteczka kryje się prawdziwa perła dla miłośników adrenaliny – zjeżdżalnia grawitacyjna w ESPLANADA Park Rozrywki.

 Jak dostać się do Szklarskiej Poręby? 

Do Szklarskiej Poręby dotrzesz zarówno samochodem, jak i komunikacją publiczną. Dojeżdżają tutaj autobusy FlixBus (np. z Warszawy),ale też pociągi z Wrocławia. A do Wrocławia to już można dotrzeć praktycznie z każdego miejsca na świecie - loty do Wrocławia kupisz na https://tickets.pl/avia/city/wroclaw.

Po przybyciu do miasta, kieruj się w stronę centrum, a stamtąd śledź oznaczenia prowadzące do Parku Rozrywki ESPLANADA.

Przygoda na torze między drzewami: Niezwykła jazda zjeżdżalnią 

Zjeżdżalnia grawitacyjna to arcyciekawe i energetyczne doświadczenie, które pozwala poczuć prędkość w zupełnie inny sposób. Zjazd między drzewami daje uczucie, jakbyśmy przelatywali przez gęsty las, a każdy zakręt, uskok czy fala dodaje emocji. Najwięcej emocji dostarcza tzw. karuzela - najwyższa w Polsce kolejka górska zbudowana na imponujących dziewięciometrowych podporach. Całość osadzona jest na zboczu, dając wrażenie jazdy nad miastem, z niesamowitym widokiem na góry.

Zadziwiająca wysokość i środki bezpieczeństwa 

Jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach elementów jest przejazd nad drogą krajową nr 3. Z tej wysokości Szklarska Poręba prezentuje się naprawdę imponująco. Mimo prędkości sięgających 40 km/h, możemy czuć się bezpiecznie. Konstrukcja zjeżdżalni zapobiega wypadnięciu wózków, a hamulce odśrodkowe gwarantują kontrolowaną jazdę.

Ciągła eksploatacja i ochrona przed warunkami atmosferycznymi 

Zjeżdżalnia grawitacyjna jest dostępna przez większość roku. Jedynie wiosną i jesienią przechodzi krótki okres konserwacji. Deszcz czy wiatr nie są przeszkodą do jazdy. A to wszystko dzięki specjalnym osłonom na wózkach. Tylko w przypadku gołoledzi, silnego wiatru czy ulewy, zjazdy są chwilowo zawieszane dla bezpieczeństwa użytkowników. Bo wiadomo, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Magiczne wieczorne jazdy i oświetlenie architektoniczne 

Wieczorne przejażdżki zjeżdżalnią to prawdziwa magia. Trasa jest oświetlona tworząc wyjątkową atmosferę i niezwykły klimat. Pierwszy etap oświetlenia architektonicznego został już zrealizowany, a wiemy, że gospodarze Esplandii mają w planach montaż nowoczesnych lamp LED, które jeszcze bardziej podkreślą urok tego miejsca.

Ulubieniec publiczności we wszystkich grupach wiekowych 

Zjeżdżalnia grawitacyjna w Szklarskiej Porębie podbiła serca zarówno dzieci, jak także dorosłych. O czym świadczą pozytywne opinie i liczne filmiki w mediach społecznościowych. Babcie przyprowadzają tu wnuków, mężowie żony, a znajomi opowiadają znajomym. To miejsce, które łączy pokolenia i dostarcza niezapomnianych wrażeń. 

Podsumowanie

Szklarska Poręba jest znana z krajobrazów i szlaków. Ale ma też coś więcej. W ESPLANADA Parku Rozrywki jest alpine coaster. To zjeżdżalnia na wzgórzu. Daje wrażenia i piękny widok na Karkonosze. Warto odwiedzić to miejsce, bo zapada w pamięć.

Zaplanuj swoją wizytę w Szklarskiej Porębie i doświadcz adrenaliny na własnej skórze!

Dodano: 2023-09-14 15:00:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz