Ekstremalne atrakcje Szklarskiej Poręby - dla każdego!

Szklarska Poręba zapewnia bogate zaplecze miejsc do wypoczynku i rekreacji. Jeśli chodzi o te drugie, wśród wielu atrakcji, są również takie, dzięki którym można skutecznie podnieść poziom adrenaliny i poczuć dreszczyk emocji. Korzystać z nich mogą zazwyczaj osoby w każdym wieku, od dzieci, po seniorów.


Najbardziej popularnym miejscem ekstremalnej aktywności jest park rozrywki ESPLANADA, położony w samym centrum miasta. Do dyspozycji odwiedzających jest 500-metrowa trasa kolejki grawitacyjnej, w której prędkość można kontrolować samemu, dzięki ręcznemu hamulcowi. Nie zmniejsza to jednak emocji towarzyszących tej przejażdżce. Okrzyki, które słychać podczas przejazdu mówią same za siebie – taka forma spędzenia czasu na pewno wywoła w niejednym moc wrażeń. Ponadto „Wieża emocji”, która znajduje się niedaleko kolejki sprawi, że doznasz poczucia nieważkości. To jednak propozycja dla tych odważniejszych.

Tuż obok ESPLANADY, znajduje się park linowy „Trollandia”, rozłożony między drzewami. Jest to atrakcja dla aktywnych turystów, którzy mogą wybrać dwie trasy o różnym stopniu trudności: zieloną i czerwoną. Pierwsza z nich znajduje się na wysokości od 4 do 10 m i uczęszczana jest głównie przez dzieci oraz młodzież. Druga zaś, nieco bardziej wymagająca i wyżej usytuowana (od 6 do 18 m nad ziemią), doskonała jest dla dorosłych, którzy chcą pokonać swoje słabości i poćwiczyć równowagę, pokonując łącznie 26 stanowisk o długości 400 m. Uczestnicy są oczywiście zabezpieczeni linami oraz kaskami ochronnymi, co znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji, lecz mimo wszystko podczas przebywania trasy należy być ostrożnym i stosować się do wskazówek instruktorów. To idealny sposób na dostarczenie niewielkiej ilości adrenaliny i sprawdzenie siebie oraz wcielenie się w rolę niejednego bohatera z filmów przygodowych.

Na trasie w kierunku Szrenicy, tuż za Biedronką można trafić do Parku Odkrywców. Jest to również park linowy, jednak o znacznie bardziej zaawansowanym stopniu trudności. Przede wszystkim jest większy, znajduje się na terenie lasu, z którego można podziwiać wspaniałe widoki okolic Szklarskiej Poręby i Gór Izerskich. Przeszkody umiejscowione są nad górskim potokiem, w otoczeniu pięknych drzew i roślinności. Można tam wykonać „skok Tarzana”, zjechać tyrolką i oczywiście pokonać jedną z trzech tras: łatwą, oznaczoną kolorem niebieskim, średnią - żółtą i najtrudniejszą – czerwoną. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla osób pragnących przeżyć ekstremalną przygodę, Szkoła Górska „Quasar” proponuje wspinaczki górskie pod okiem profesjonalnych instruktorów oraz przewodników sudeckich. W obrębie ośrodka wysokościowego i parku linowego na Kruczych Skałach, można doświadczyć prawdziwej adrenaliny, towarzyszącej zawodowym alpinistom. Zapewniając jednocześnie najwyższy stopień bezpieczeństwa, organizatorzy gwarantują również atmosferę niezapomnianych przeżyć i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

W Szklarskiej Porębie doznasz niesamowitych emocji. To wszystko dzięki licznym atrakcjom, które zaliczyć można do kategorii tych bardziej ekstremalnych. Parki linowe, kolejka grawitacyjna czy wspinaczki górskie, w profesjonalnym sprzęcie i z wykwalifikowanymi instruktorami u boku, są naprawdę bezpieczne i gwarantują zaspokojenie choć części oczekiwań każdego amatora sportów ekstremalnych!

Dodano: 2015-09-22
Komentarze (0)
Dodaj komentarz