Dlaczego warto wysłać dziecko na zimowisko?

Letnie wakacje to bez wątpienia doskonały czas na wyjazdy, zwiedzanie nowych miejsc, niesamowite przygody i zawieranie nowych przyjaźni. Nieco więcej wątpliwości budzi jednak okres ferii zimowych- w końcu wtedy jest zimno, ślisko, łatwo się przemoczyć i przeziębić, a to z pewnością zrujnuje każdy wyjazd. Istnieje jednak wiele miejsc, które właśnie zimą nabierają niepowtarzalnego uroku! Czy warto więc wysłać dziecko na zimowisko i jak je do tego właściwie przygotować?

Dlaczego warto wysłać dziecko na zimowisko?

Każde dziecko z niecierpliwością wyczekuje kilku dni wolnych od szkoły. Kiedy już doczeka się upragnionego wolnego, często narzeka na nudę, a wolny czas spędza przed ekranem komputera lub telewizora. W kwestii rodziców leży zapewnienie dziecku niezapomnianych wrażeń w tym czasie. W końcu ferie zimowe to doskonała okazja na zdobywanie nowych umiejętności i przeżycie niesamowitej przygody! Zimowisko to doskonały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, nawiązywanie nowych przyjaźni, czy odnalezieniem nowych pasji. Wyjazd bez rodziców będzie też dla dziecka "krokiem w dorosłość", okazją do nabycia niezależności oraz przeżycia emocji, które najbardziej kształtują młodego człowieka. Biura podróży oferują przeróżne formy wyjazdów na ferie zimowe. Popularne staje się spędzanie zimy w mieście, czy na półkoloniach organizowanych w szkole. Niższe temperatury i mnóstwo śniegu to jednak doskonała okazja na zwiedzenie gór oraz zdobycie umiejętności szusowania na nartach, a także snowboardzie. Z pewnością taki wyjazd oraz właściwe przygotowanie dziecka w odpowiednią odzież i sprzęt może być niemałym wydatkiem. Jednak właściwe rozplanowanie zakupów oraz budżetu przeznaczonego na zimowisko nie powinno stanowić większego obciążenie finansowego dla rodziny. Już teraz zadbaj o zdrowie i dobre samopoczucie Twojego dziecka podczas ponurych, zimowych dni i odwiedź https://voguetravel.pl, gdzie znajdziesz najlepsze zimowisk dla swojej pociechy!

Jak przygotować dziecko do zimowiska?

Przede wszystkim, przygotuj dziecko na zmianę klimatu. Zwróć uwagę, że ze względu na możliwy mróz i śnieg musi zwracać uwagę na właściwy ubiór. Omów zasady obowiązujące na stoku, tak by dziecko znało podstawowe reguły bezpieczeństwa i współdzielenia przestrzeni z innymi narciarzami. Pamiętaj, że najmłodsi często boją się tego, co nowe i nieznane. Jeżeli pokażesz mu w Internecie, jak wygląda stok, wyciąg i omówisz najważniejsze kwestie, wtedy będzie miało szansę skupić się na zabawie oraz nawiązywaniu nowych przyjaźni. Wyposaż dziecko we właściwą ochronę przed mrozem, wilgocią i wiatrem. Zwróć uwagę, by strój narciarski był łatwy i szybki do samodzielnego włożenia. Zrezygnuj z dodatkowych ozdobników, zamków, zatrzasków i guzików, co będzie stanowiło tylko dodatkowe utrudnienie. Jeżeli Twoja pociecha nie miała wcześniej do czynienia ze sportami zimowymi, postaw na nieprzemakalną kurtkę, chroniącą przed wilgocią. Początkujący narciarz z pewnością częściej będzie lądował na śniegu. Koniecznie wyposaż dziecko także w ciepłe rękawice, czapki oraz szaliki. Spakuj co najmniej 2-3 pary na wypadek przemoczenia bądź zgubienia jakiejś części garderoby. Pamiętaj, że rękawice muszą być ciepłe, a jednocześnie nie mogą krępować ruchów. Dobrze byłoby zainwestować, w takie pokryte warstwą antypoślizgową, która będzie ułatwiała trzymanie kijów. Postaw na  wygodne, lekkie i ciepłe górskie obuwie. Zwróć uwagę, że dziecko, będzie je zakładało po kilku godzinach na stoku. Właściwe buty muszą łatwo i szybko się zakładać, i przede wszystkim cechować się wygodą oraz wodoodpornością. Powtarzaj dziecku, aby cały czas zachowywało rozwagę i nie oddalało się od grupy. Zimowe szlaki wyglądają podobnie, więc łatwo stracić orientację i zgubić się. Zapisz na kartce, czy wizytówce numery alarmowe, tak by dziecko mogło odnaleźć swoich opiekunów w kryzysowej sytuacji.

Galeria
Dodano: 2022-02-04 11:30:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz