Co zapewnia ubezpieczenie na narty w Polsce?

Narciarstwo cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Świetnie przygotowane stoki i trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności przyciągają każdej zimy rzesze fanów białego szaleństwa. Niestety jest to też sport kontuzyjny – o uszkodzenie kolana, kostki czy głowy nie jest trudno. Jak zatem przygotować się do wyjazdu na narty? Czy warto kupować dodatkowe ubezpieczenie, czy na terenie kraju nie ma takiej potrzeby?

Narty w Polsce – przed czym warto się zabezpieczyć?

Podczas planowania wyjazdu na narty przede wszystkim warto zadbać o zabezpieczenie się na wypadek doznania urazu. Warto zdawać sobie sprawę, że kontuzje na stoku zdarzają się niezwykle często. Zwykle wynika to z tego, że tuż po pierwszych przymrozkach w góry ruszają narciarze – amatorzy zupełnie nieprzygotowani kondycyjnie do tak wymagającego sportu, jakim jest narciarstwo.

Dlatego, nawet jeśli Ty jesteś profesjonalistą, a Twoja kondycja jest powyżej przeciętnej, nie masz pewności, kogo spotkasz na stoku. Być może dzieci, które stawiają pierwsza nieporadne kroki na nartach lub początkujących, którzy mają kłopot z opanowaniem sprzętu. Należy więc brać pod uwagę nie tylko swoje umiejętności, ale także osoby, które będą korzystać z zimowej aury razem z Tobą. O wypadek nietrudno, a kontuzje nóg, rąk czy głowy bywają dotkliwe w skutkach i wymagające długiego leczenia i rehabilitacji.

Kolejną kwestią jest sprzęt – jego także warto zabezpieczyć między innymi przed kradzieżą, zniszczeniem czy zgubieniem. Dobrze o tym pamiętać, szczególnie jeśli jeździsz na nartach z górnej półki cenowej, ale nie tylko. Strata sprzętu sportowego, jakiejkolwiek wartości, zawsze jest bardzo nieprzyjemna.

Jeśli natomiast podróżujesz z dziećmi, dobrą praktyką jest wykupienie polisy OC w życiu prywatnym. Jeśli maluch uszkodzi sprzęt innego narciarza lub zniszczy wyposażenie hotelu, takie ubezpieczenie pokryje straty.

Koszty leczenia – ubezpieczać czy nie?

Tutaj zdania są podzielone. Przebywasz w końcu na terenie kraju ojczystego, dlatego chroni Cię obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne. To prawda, jeśli trafiłbyś do szpitala lub konieczne byłoby wezwanie karetki, nie będziesz musiał ponosić kosztów.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że kontuzje na nartach zwykle nie kończą się założeniem gipsu czy kilkudniowym pobytem w szpitalu, który skutkuje całkowitym wyzdrowieniem. Zwykle konieczna jest rehabilitacja, a na taką, w ramach NFZ, czeka się nawet kilka miesięcy. Dlatego wiele osób, które są zmuszone do skorzystania z tego rodzaju usług medycznych, wybiera prywatne przychodnie, a to niestety dość spory koszt.

Jeśli wykupisz polisę zawierającą ubezpieczenie kosztów leczenia oraz NNW, zyskasz pomoc finansową w razie konieczności leczenia i rehabilitacji. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje natomiast wypłatę środków adekwatną do tego, jak poważnego uszczerbku na zdrowiu doznałeś.

Dlatego polisa narciarska to liczne korzyści. Więcej na ich temat możesz dowiedzieć się tutaj: https://rankomat.pl/turystyka/ubezpieczenie-na-narty-w-polsce-ile-kosztuje-i-dlaczego-warto-je-miec. Weź też pod uwagę, że wykupienie takiego ubezpieczenia to niewielki koszt. W porównaniu do tego, co możesz zyskać, nie warto długo się wahać.

Jaką polisę kupić na narty w Polsce?

Biorąc pod uwagę wszystkie zagrożenia, które czyhają na narciarzy na polskich stokach, warto zaopatrzyć się w polisę, która pomoże w razie problemów. Co powinna zawierać? Aby móc cieszyć się beztroskim wypoczynkiem, warto zadbać o to, by pakiet ubezpieczenia obejmował:

  • koszty leczenia,
  • NNW,
  • OC w życiu prywatnym,
  • ochronę bagażu i sprzętu sportowego.

Te cztery składniki pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa podczas wyjazdu – w razie wypadku, kradzieży czy uszkodzenia sprzętu nie zostaniesz pozostawiony sam sobie. Przede wszystkim jednak nie będziesz narażony na wysokie koszty związane z rehabilitacją, zakupem nowych nart czy rekompensowaniem szkód, które zrobiło Twoje dziecko. Takie polisy znajdziesz u wielu ubezpieczycieli. Wystarczy porównać dostępne warianty i wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Dodano: 2022-02-16 18:46:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz