Andrzejki w górach? Szklarska Poręba będzie jak znalazł!

Krótkie, weekendowe wycieczki do atrakcyjnych zakątków Polski powoli, ale systematycznie zyskują kolejnych zwolenników wśród krajowych turystów. Pozostaje tylko wybrać sobie ciekawy termin, miejsce, zarezerwować nocleg i cieszyć się z wypoczynku. Jednym z lepszych pomysłów na najbliższe tygodnie będą andrzejki w górach. Pierwszorzędny relaks, a na dokładkę świetna zabawa. Na takie rzeczy z pewnością mogą liczyć ci, którzy pod koniec listopada wybiorą się do Szklarskiej Poręby.

Nawet jeśli pobyt w Karkonoszach potrwa zaledwie 2-3 dni, niewątpliwie będzie pełen pozytywnych wrażeń. Zapewnią je zarówno okolicznościowe, andrzejkowe imprezy, jak też lokalne atrakcje turystyczne. Szklarska Poręba na andrzejki być może będzie nieco uboższa w możliwości niż w środku wakacji czy na ferie zimowe, co wszelako wcale nie oznacza poważnego zagrożenia nudą już po skończonej zabawie we wróżby i potańcówki. Czy co tam jeszcze mogą w listopadowych okolicznościach zorganizować ośrodki wypoczynkowe oferując specjalne pakiety na taki pobyt.

Potencjalnych opcji będzie całe multum: wycieczki po pięknych górskich szlakach, jazda na nartach (jeśli zima dopisze bądź stacje narciarskie w Szklarskiej Porębie będą mogły uruchomić swoje armatki śnieżne),zwiedzanie muzeów i innych placówek quasi-edukacyjnych związanych z górnictwem, Bractwem Walońskim czy minerałami, iście luksusowy relaks w SPA & Wellness, odprężająca kąpiel w termach z cudownym widokiem na Karkonosze… Na andrzejkach w górach z pewnością każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie i swoich bliskich. Czy lubi odpoczywać aktywnie, czy chciałby dowiedzieć się czegoś nowego, czy w listopadzie preferuje błogie lenistwo i czystą rozrywkę.

Bogata historia Szklarskiej Poręby może być również źródłem intrygujących inspiracji przy wymyślaniu motywów przewodnich andrzejkowej zabawy. Zawsze mile widziane są jakieś urozmaicenia dla klasycznego lania wosku i pozostałych, znanych w całej Polsce wróżb. Inna kwestia, że nie wszyscy gospodarze mają czas i / lub ochotę na takie “wydziwianie”. Dlatego warto pomyśleć nad takim wariantem, gdzie w ośrodku turystycznym po prostu rezerwuje się w miarę tani nocleg, a imprezę na andrzejki wybiera się z tego, co na przełom listopada i grudnia proponują pobliskie lokale, instytucje kultury itd. Trzeba tylko z odpowiednim wyprzedzeniem sprawdzić, co się będzie w górskim mieście działo.

Nie ma większych wątpliwości co tego, że andrzejkowy wyjazd w góry na weekend może być czymś więcej niż typowo rekreacyjnym wyjazdem na parę dni. Wystarczy tylko odpowiednio zaplanować cały wyjazd, odpowiednio do osobistych preferencji wyważyć relaks w górach do stricte ludycznych rozrywek, jakie nieodmiennie wiążą się z andrzejkami.

Dodano: 2017-11-14 11:30:00

Komentarze (1)
Anonim
14.11.2017 13:41

Polana Jakuszycka zdaje się przechodzi poważną modernizację, zatem o biegówkach bądź nartorolkach raczej w tym roku można zapomnieć. I to chyba jedyny poważny zawód, jaki może czekać na turystów w Szklarskiej Porębie, którzy zdecydowali się spędzić andrzejki w górach. Bo patrząc na długoterminowe prognozy pogody (do których wszelako trzeba podchodzić z pewną dozą sceptycyzmu),można mieć uzasadnioną nadzieję na otwarcie sezonu narciarskiego w Karkonoszach jeszcze w listopadzie.

Dodaj komentarz