6 propozycji wycieczek rowerowych po Szklarskiej Porębie i okolicy

6 propozycji wycieczek rowerowych po Szklarskiej Porębie i okolicy

Pokonywanie szlaków na dwóch kółkach przynosi wiele satysfakcji, w dodatku wiele tras można pokonać w ten sposób w znacznie szybszym tempie, niż w przypadku wędrówek pieszych.

Szklarska Poręba jest miastem przyjaznym cyklistom. Z roku na rok tworzonych jest coraz więcej tras, ponieważ rośnie też zapotrzebowanie na tego typu formę aktywności. Dla osób, które nie posiadają własnego sprzętu, istnieje możliwość wypożyczenia rowerów. Oprócz wypożyczalni, działają tu także liczne punkty serwisowe oraz sklepy ze sprzętem i akcesoriami rowerowymi.

Większość tras rowerowych w tym regionie prowadzi drogami leśnymi (głównie drogi szutrowe) i kamienistymi, a także górskimi ścieżkami, więc ich pokonywanie wymaga sprawnego roweru górskiego.

Szklarska Poręba jest też doskonałym punktem wypadowym wycieczek szosowych bardziej w głąb polskich czy w stronę czeskich Karkonoszy i Gór Izerskich oraz do ciekawych, turystycznych miejscowości po jednej i drugiej stronie granicy.

Na kolejnych slajdach, przygotowaliśmy zestawienie 5 ciekawych tras rowerowych, które warto przejechać, będąc na rowerze w okolicach Szklarskiej Poręby.

Dodano: 2015-09-22 14:31:00
0 / 6 Następny

Komentarze (0)
Dodaj komentarz