Zamek w Karpnikach

Był uroczy, uroczy... Kto nie lubił tu przesiadywać? Zachwalać gospodarzy? Podpatrywać ich pomysły? Cmokać z zachwytu nad rozpościerającymi się stąd widokami? Każdy arystokrata z okolicy znał do niego drogę, każdy go komplementował, w skrytości ducha może nawet nieco zazdrościł. No i te wieści o templariuszach. Że niby tu byli, że go budowali, że tu działali, krążyły wokół niego jak meteoryty po sierpniowym niebie. W XIX w. Zamek w Karpnikach wraz z otaczającym go parkiem wzbudzał ogromny podziw.

W 2009 roku, cały zamek z przyległym do niego parkiem kupił deweloper, w postaci spółki, która postanowiła zrewitalizować obiekt i przywrócić mu blask dawnych czasów. Nawet Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał zamkowi zaszczytny i najwyższy możliwy tytuł Pomnika Historii.

Ostatecznie, odrestaurowana budowla, przekształcona została w hotel z luksusowymi apartamentami. Zachowano jednak pałacowy wystrój i klimat, tworząc niepowtarzalną atmosferę, którą zachwyceni są wszyscy goście odwiedzający hotel.

Tekst: Sandra Nejranowska-Bialka

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 14.06.2019 08:51

Pałac w Karpnikach - jedno z ładniejszych miejsc na dolnym śląsku. Miałem okazję zwiedzić podczas pobytu w Karpaczu. Pojechaliśmy z żoną szukać atrakcji.

Dodaj komentarz