Wodospad Szklarki

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Wodospad Szklarki jest jednym z większych i piękniejszych wodospadów w Karkonoszach. Wodospad wygląda zjawiskowo – rozpoczyna się szeroką kaskadą, tworzącą ciekawe zawirowania przy spadku do kotła erozyjnego.

Bliska okolica, czyli las mieszany, tworzy z wodospadem piękną enklawę. Warto zjechać z drogi E65, by zobaczyć ten ponad trzynastometrowy, naturalny ustęp rzeczny, znajdujący się już na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

W pobliżu wodospadu znajduje się wygodny parking, a do platformy widokowej, bezpiecznej również dla niepełnosprawnych, prowadzi wąska droga. Przy wodospadzie znajduje się niewielkie schronisko górskie Kochanówka, gdzie turyści mogą zakupić kartki pocztowe i posilić się. 

Mini przewodnik

Jeden z najpiękniejszych wodospadów w całych Sudetach, który może pochwalić się wysokością 13,3 m, w polskich Karkonoszach ustępującą tylko KamieńczykowiWidoki są przepiękne, tak latem, jak i zimą - można stać na specjalnej platformie. Szklarka znajduje się już na terenie Parku Narodowego, niedaleko głównej drogi dojazdowej z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby.

Galeria

Opinie

Anonim
13.10.2023 23:15

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja