Wodospad Kamieńczyka

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Wodospad Kamieńczyka to swego rodzaju Mekka Karkonoszy – to piękne miejsce jest odwiedzane praktycznie przez każdego turystę przyjeżdżającego do Szklarskiej Poręby. Jest równocześnie jednym z przystanków w drodze na Szrenicę. Wodospad można oglądać zza siatek zabezpieczających ściany kanionu, z wysokości dochodzącej do 30 metrów lub udać się metalowymi schodami w dół kanionu i delektować się szumem spadającej wody i świeżym powietrzem.

W czasie sezonu letniego, w pobliżu kotła erozyjnego Kamieńczyka można napotkać także wielkiego psa rasy bernardyn, gotowego do pozowania do zdjęć.

Za wzburzonymi wodami wodospadu kryje się, na jednej z półek, wykuta przez ludzi grota, zwana „Złotą Jamą” – dawniej znajdowano tu ametysty i pegmatyty.

W pobliżu wodospadu, nieco powyżej, znajduje się schronisko „Kamieńczyk” i szałas „Sielanka” serwujący smaczne jedzenie. W niektórych punktach drogi prowadzącej do wodospadu, swoje kramiki wystawiają także handlarze pamiątkami i serkami owczymi.

Mini przewodnik

Musi go zobaczyć każdy będący w okolicach Szklarskiej Poręby. Kaskady spadają do kotła erozyjnego z wysokości 27 m. Za ścianą wody, mieści się Złota Jama - wykuta przez ludzi, w której w przeszłości wydobywano pegmatyty i ametysty. W pobliżu jest schronisko. Wodospad można oglądać zza siatek zabezpieczających ściany kanionu lub zejść do jego stóp z kaskiem na głowie.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja