Trasa rowerowa Mała Szklarska Pętla

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

W Szklarskiej Porębie funkcjonuje aż 19 ścieżek rowerowych o różnym stopniu trudności, które pozwalają na odwiedzenie ciekawych miejsc w mieście i okolicy. To forma aktywnego spędzania czasu, która dostępna jest dla każdego. W Szklarskiej istnieje również wiele miejsc, w których można wypożyczyć rower i niezbędny sprzęt do górskiej rekreacji.

Jedną z wielu tras przecinających miasto jest np. Mała Szklarska Pętla. To dobra propozycja na początek. Trasa o długości 13 km prowadzi z centrum (obok informacji turystycznej) przez okolice stadionu aż do kościoła pw. Bożego Ciała. To bardzo piękna okolica, łącząca miasto z charakterystycznym ekosystemem tych terenów.

Obok Muzeum Domu Hauptmannów można zrobić dłuższy postój, aby dowiedzieć się czegoś więcej o mieście i tutejszych artystach. Następnie, szlak prowadzi do Szklarskiej Poręby Dolnej, w której ciekawostką jest dom Wlastimila Hofmana – wspaniałego artysty i malarza. Jadąc dalej, tuż obok skały Chybotek, trasa zakręca ulicą Dolną, dalej Armii Krajowej w stronę Białej Doliny. Stamtąd już tylko kawałek do centrum, gdzie znajduje się koniec tego przyjemnego szlaku.

Aby przejechać się tą ścieżką z pewnością warto wybrać słoneczny dzień, który będzie sprzyjał aktywnemu wypoczynkowi oraz zwiedzaniu.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja