Szrenica w Szklarskiej Porębie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Szrenica to jedno z wyższych wzniesień Karkonoszy, osiągające 1362 m n.p.m.. Stanowi zimowe centrum narciarskie i letni szlak rowerowy, tutaj najczęściej rozpoczynają się wędrówki po Izerach i Karkonoszach. Schronisko Szrenica, jedno z największych w Karkonoszach, zapewnia noclegi i praktycznie już stąd rozpoczynają się atrakcyjne nartostrady.

Na Szrenicę można wjechać korzystając z dwustopniowego wyciągu krzesełkowego lub idąc brukowaną drogą. Centrum narciarskie SKI Arena Szrenica obsługuje siedem nartostrad, w tym jedną bardzo trudną i stok slalomowy oraz kilka wyciągów orczykowych, co stanowi w sumie ponad dwadzieścia kilometrów nartostrad. Stoki są sukcesywnie dośnieżane i sprawdzane pod względem bezpieczeństwa.

Latem spotykają się tutaj rowerzyści – w okolicy znajduje się masa szlaków rowerowych, zarówno polskich jak i czeskich.

Schronisko słynie ze świetnej kuchni, czynne jest cały rok i oferuje 90 miejsc noclegowych, stanowiąc tym samym świetną bazę wypadową w przeróżne trasy po Karkonoszach.

Mini przewodnik

Charakterystyczny szczyt Karkonoszy, wznoszący się na wysokość 1362 m n.p.m. Tuż pod wierzchołkiem zbudowano schronisko turystyczne. Przez górę przebiegają szlaki piesze i rowerowe, ostatni fragment drogi można pokonać na wyciągu krzesełkowymZimą Szrenica zamienia się w świetnie rozwinięte centrum sportów narciarskich - na jej zboczach funkcjonuje w sumie 7 nartostrad.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja