Szlak rowerowy - Trasa Kogeneracji

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Będąc w Szklarskiej z pewnością warto wypożyczyć rower (lub zabrać ze sobą swój) i ruszyć na szlak w poszukiwaniu przygód i pięknych widoków Gór Izerskich oraz Karkonoszy.

Jedną z 19 poprowadzonych przez miasto i okolice tras rowerowych jest Trasa Kogeneracji. Jest to jedna z najdłuższych, tutejszych tras rowerowych. Liczy aż 50 km i zachęca bardziej zaawansowanych miłośników dwóch kółek. Poprowadzona jest przez Góry Izerskie i czeskie Karkonosze, dzięki czemu odsłania przepiękne panoramy i pejzaże.

W Szklarskiej trasa zaczyna się w centrum, skąd należy kierować się w stronę Ośrodka Wczasowego „Południowy Stok”. Tam znajduje się Źródełko Zdrowia i Miłości oraz piękna panorama Karkonoszy, którą można oglądać przez lunetę w punkcie widokowym. Stamtąd, trasa wiedzie przez nieczynną kopalnię odkrywkową „Stanisław” w Górach Izerskich, aż do szosy w kierunku Jakuszyc do czeskiej granicy. Następnie, dojeżdżając do miasta Harrachov w Czechach można zwiedzić słynną mamucią skocznię narciarską w centrum i przepiękną, zieloną okolicę.

Trasa Kogeneracji jest wymagająca, ale ze względu na niesamowite krajobrazy – naprawdę warto się z nią zmierzyć!


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja