Stok Wiciarka - Szklarska Poręba

Leśna stacja narciarska Wiciarka położona jest w pobliżu drogi łączącej centralną część Szklarskiej Poręby z Jakuszycami. Odległość do najbliższych miejskich zabudowań to ok. 3 kilometry, co niewątpliwie ma swój nieodparty urok.

Trasa “w leśnej głuszy” ma 200 metrów długości. Stok nie należy do szczególnie wymagających - różnica poziomów przy Wiciarce to mniej więcej 35 m. W miarę dobrze nadaje się zarówno dla osób początkujących, jak i amatorów białego szaleństwa z pewnym doświadczeniem.

Dwa wyciągi to 1-osobowe talerzyki o przepustowości ok. 300 osób na godzinę. Trasa jest dodatkowo ratrakowana, a z myślą o miłośnikach jazdy na snowboardzie tworzony jest podstawowy snowpark z przeszkodami.Na miejscu można skorzystać z usług instruktora. Wiciarka z zasady pracuje od 9:00 do zejścia ostatniego klienta ze stoku - stok posiada stosunkowo “świeży” system oświetlenia. Może doskwierać brak wypożyczalni sprzętu narciarskiego, armatek śnieżnych i niemożność zakupienia ciepłych (i zimnych też) posiłków i napojów.

Darmowe parkingi samochodowe znajduje się tuż nad górną stacją wyciągu.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz