Stadion Sportowy

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Nowoczesny obiekt, funkcjonujący w ramach kompleksu sportowo turystycznego. Poważna modernizacja z 2014 r. uczyniła ze stadionu w Szklarskiej Porębie jeden z najciekawszych ośrodków konkurencji lekkoatletycznych w Polsce.

4-torowa, pełnowymiarowa bieżnia (okrążenie to 400 m) wykonana jest z najwyższej jakości tartanu. Nie brakuje rowu z wodą, niezbędnego do biegu z przeszkodami. Przy jednej z prostych wytyczono 3 kolejne tory dla sprinterów. Trawiaste boisko - bez bramek piłkarskich - okala dodatkowo dość szeroki pas asfaltu, z którego najchętniej korzystają chodziarze i maratończycy.

Stadion posiada również 2 koła dopchnięć kulą, 2 skocznie z piaskownicami do skoków w dal i trójskoku, rozbieg dla oszczepników, rozbudowany system sztucznego oświetlenia… Brakuje chyba tylko rzutni dla młociarzy oraz skoczni do skoków wzwyż i o tyczce. W magazynach ośrodka znajduje się rzecz jasna niezbędne wyposażenie - płotki, oszczepy, kule itd. Kompleks sportowy współtworzą jeszcze siłownia i mała hala sportowa.

Dodatkowym atutem z treningowego punktu widzenia jest położenie stadionu na wysokości ok. 700 metrów nad poziomem morza. Infrastruktura i charakterystyka powinny okazać się wystarczające nawet dla reprezentantów Polski, przygotowujących się do imprez mistrzowskich.

Zarządcy stadionu zalecają kontakt telefoniczny przed skorzystaniem z obiektu.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja
Multimedia