Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych fragmentów Karkonoszy, do których najłatwiej dostać się z Jagniątkowa (dzielnicy Jeleniej Góry) lub bezpośrednio ze Szklarskiej Poręby.

Szlakiem z Jagniątkowa dotrzemy na dno kotłów, gdzie znajdziemy na swojej trasie okresowo wysychające, niezwykle malownicze, naturalne jeziorka - Śnieżne Stawki. Dno Kotłów to również skalna droga, raczej trudna do pokonania i mnóstwo gęsto porastającej te tereny roślinności, stanowiącej rezerwat przyrody.

Jeżeli wyruszymy ze Szklarskiej Poręby, będziemy mogli podziwiać panoramę Kotliny Jeleniogórskiej i dno kotłów z wysokości 300 metrów. Tutaj droga jest łagodna i prowadzi w pobliżu przekaźnika telewizyjnego, w którego okolicy znajduje się także interesująca grupa skalna.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

W zgodnej opinii wielu miłośników gór, to jeden z najbardziej urodziwych zakątków Karkonoszy, który już w 1933r. stał się rezerwatem, a po utworzeniu Karkonoskiego Parku Narodowego - ścisłym. Na krawędzi polodowcowych kotłów stoi stacja przekaźnikowa, na ich dnie zaś znajdują się malownicze stawki. Śnieżne Kotły znajdują się na trasie Głównego Szlaku Sudeckiego.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz