Skwer Radiowej Trójki

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

W centrum miasta, tuż przy przystanku PKS, znajduje się Skwer Radiowej Trójki, będący zielonym akcentem w mieście i zarazem, w sezonie letnim, miejscem zabaw dla dzieci. Znajduje się tu również Aleja Trójkowych Gwiazd, gdzie zamiast odcisków dłoni i stóp (jak w innych alejach gwiazd w Polsce) dziennikarze Radiowej Trójki zostawili po sobie odciski swoich ust.

Radiowa Trójka stała się patronem wszystkich imprez w Szklarskiej Porębie. Większość z nich odbywa się w najbardziej dogodnym punkcie miasta, czyli pod wyciągiem na Halę Szrenicką. Każdego roku, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym odbywają się tu również imprezy ściśle związane ze sportowym charakterem miasta.

Imprezy pod patronatem Trójki jakie mają miejsce w Szklarskiej Porębie to np.: Weekend z Adrenaliną, Jesienny Rowerowy Rajd z Trójką Majowy Zawrót Głowy, Gwiazdy na Śniegu, Mistrzostwa Polski Amatorów w Rzeźbie ze Śniegu, Slalom Retro, Puchar Trójki w Narciarstwie Zjazdowym.

Mini przewodnik

Miejsce, które odwiedzić powinien każdy fan radia. Jest to bowiem jedyna w swoim rodzaju “aleja gwiazd” Programu Trzeciego Polskiego Radia. Od pozostałych miejsc w tym klimacie skwer w Szklarskiej Porębie różni się tym, że na tablicach pamiątkowych dziennikarzy, prezenterów i innych zasłużonych dla Trójki znajdują się usta, a nie stopy bądź dłonie.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja