Skocznia Narciarska Orlinek

  • Adres Olimpijska 9
    58-540 Karpacz
  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Skocznia Narciarska Orlinek w Karpaczu to wielofunkcyjna atrakcja znajdująca się przy ulicy Olimpijskiej w Karpaczu. Uzyskała ona nawet homologację FIS. Jej rekord został ustanowiony w 2004 roku, w czasie Mistrzostw Polski Seniorów w Skokach Narciarskich przez Adama Małysza, który skoczył na 94,5m.

Widoki na Karpacz i Karkonosze ze skoczni

Potencjał tego obiektu nie wyczerpuje się jednak tylko w zimie. W lecie, skocznia przeobraża się bowiem w centrum sportów ekstremalnych. Dzięki temu można skakać z jej szczytu, zjeżdżać na linach czy chodzić po wiszących na niej mostach. Turyści mogą również wspiąć się na punkt widokowy na jej szczycie i oglądać przepiękne widoki Karpacza i Karkonoszy.

Historia obiektu sięga 1912 roku, kiedy to niedaleko obecnego hotelu Orlinek postawiono pierwszą drewnianą skocznię. Zmodernizowano ją jednak w 1932 roku, podnosząc punkt krytyczny do k-45. Po II wojnie światowej konstrukcję rozebrano ze względu na jej zły stan techniczny. Chwilę potem rozpoczęto jednak pierwsze prace budowlane nad wznoszeniem nowego obiektu, pod kierunkiem Stanisława Marusarza.
Niestety drewnianej skoczni nie oszczędzały silne wiatry, więc w 1979 roku wybudowano całkiem nową skocznię na solidnym, metalowym szkielecie. Kolejna przebudowa i modernizacja miała miejsce w 2000 roku, przed Mistrzostwami Świata Juniorów. Wtedy to dobudowano także wieżę sędziowską i trenerską oraz odwodniono i dośnieżono zeskok.

Zwiedzanie skoczni

Skocznia w Karpaczu Orlinek dostępna jest do zwiedzania codziennie w godzinach od 10 do 18.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych obiekt może być zamknięty.

Ceny biletów

Bilet normalny: 19 zł

Bilet ulgowy: 14 zł

Bilet grupowy (powyżej 15 osób) - cena ustalana jest indywidualnie.

Zapraszamy także to zakupów biletów online na stronie orlinek.pl.

Mini przewodnik

Jedna z wizytówek Karpacza, nawet jeśli lata największej świetności ma już za sobą. Pierwszą skocznię wybudowano tu w 1912 r., stojącą dziś - 57 lat potem. Rekordzistą obiektu od Mistrzostw Polski w 2004r. jest Adam Małysz, który uzyskał 94,5 metra. Latem, skocznia przeistacza się w ośrodek sportów ekstremalnych, a przez cały rok jest oryginalnym punktem widokowym.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
16.07.2019 13:37

Wow, nie wiedziałam, że Orlinek w Karpaczu to taka atrakcja, myślałam, że funkcjonuje tylko w zimie a tu proszę. Taka niespodzianka, chyba się wybiorę na weekend.

Dodaj komentarz
Lokalizacja
Multimedia