Ski Arena Szrenica - Szklarska Poręba

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Zespół wszelkiego typu wyciągów i zróżnicowanych stoków narciarskich, wytyczonych na północnych zboczach Szrenicy w Szklarskiej Porębie. Kiedy panuje zima, Ski Arena staje się niekwestionowanym centrum sportów zimowych w mieście - w sumie zapewnia 12 kilometrów wytyczonych tras. Różnych wariantów i możliwych krzyżówek stoków jest bez liku.

Najłatwiejsze stoki w rejonie jako jedyne posiadają pełny system sztucznego oświetlenia umożliwiający jazdy nocne. Są to trasy na Hali Szrenickiej oraz “Puchatek”. Pierwsza z nich, położona najwyżej w całym kompleksie (stacja dolna na wysokości 1160 m n.p.m.) obsługiwana jest przez dwa wyciągi orczykowe, oba o przepustowości 1200 os./h. Stok o długości 650 m charakteryzuje się średnim nachyleniem 18,5%.

“Puchatek” jest odczuwalnie łagodniejszy (12%) i dłuższy (1470 m). Za obsługę narciarzy odpowiada tutaj 2-osobowa kolejka krzesełkowa, z której może skorzystać do 1436 osób na godzinę. Warto wspomnieć jeszcze o niespełna 100-metrowym stoku przeznaczonym dla początkujących dzieci. Wyciąg “Baby Lift” ma wydajność 720 os./h, różnica poziomów to ok. 17 m.

Trasa polecana średnio-zaawansowanym narciarzom i snowboarderom (18% średniego i 36% maksymalnego nachylenia) to licząca 4444 metry “Lolobrygida”. W trakcie zjazdu tym stokiem pokonuje się 602 m różnicy poziomów. Mniej więcej w ¼ górnej części stoku, w bliskim sąsiedztwie Hali Szrenickiej funkcjonuje 835-metrowy wyciąg orczykowy “Świąteczny Kamień”, z którego może korzystać do 1400 osób na godzinę.

Jeszcze trudniej bywa na stoku FIS długości 2000 m - przechył dochodzi tutaj do 50% (średnia to 25,5%),a między dolną i górną stacją jest 510 m różnicy w pionie. Jest to także jedyna trasa Ski Areny, która nie jest sztucznie dośnieżana na 100% długości. Oba wyżej wymienione stoki zaczynają się w okolicach szczytu Szrenicy. Aby się tam dostać, trzeba skorzystać przynajmniej z dwóch wyciągów. Najpierw trzeba wsiąść na wspominaną przy okazji “Puchatka” kolejkę “Szrenica I”, a następnie do wyboru są wyciąg orczykowy “Ściana” lub kolej krzesełkowa “Szrenica II" - oba pracują w tempie 1437 os/h.

Bardzo wymagająca - acz nie tak trudna jak trasa FIS-owska - jest niespełna 2,1-kilometrowa “Śnieżynka”, gdzie spad wynosi nawet 45%. Do punktu początkowego stoku najłatwiej dostać się z pomocą 6-osobowej kolejki linowej “Karkonosz Express” o przepustowości 1985 os./h. Wyciąg ma 2393 m długości i pokonuje 508 m różnicy poziomów.

Oczywiście na terenie Ski Areny Szrenica działają szkółki narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnie niezbędnych akcesoriów oraz punkty serwisowania sprzętu.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja
Multimedia