Schronisko Pod Łabskim Szczytem

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Schronisko „Pod Łabskim Szczytem” jest stacją tranzytową w Karkonosze. Położone na drodze na Śnieżne Kotły i w czeskie Karkonosze, stanowi środek skrzyżowania wielu szlaków. Zimą jest bazą wypadową dla narciarzy, latem codziennie przyjmuje wielu gości.

Z wysokości 1168 m. n.p.m. Roztacza się zachwycający widok na Kotlinę Jeleniogórską, Góry Izerskie i Szklarską Porębę. Powyżej schroniska znajduje się Łabski Szczyt, czyli szczyt wzniesienia, leżącego zarówno po stronie czeskiej jak i polskiej.

W okolicy Szklarskiej Poręby można znaleźć wiele okazów głazów narzutowych, które z czasem zyskały interesujące kształty i stały się swego rodzaju atrakcją turystyczną. Większość z tych formacji skalnych ma swoje nazwy, zaznaczone są na mapie, jednak istnieje znacznie więcej nienazwanych skał, które wplecione w urokliwy krajobraz Karkonoszy zachwycają turystów.

Mini przewodnik

Placówka PTTK, wybudowana o rzut kamieniem od granicy Polski z Czechami i wierzchołka Łabskiego Szczytu mierzącego równo 1168 m n.p.m. Może przyjąć maksymalnie 38 turystów potrzebujących noclegu. Niedaleko schroniska znajdują się Śnieżne Kotły oraz trasa Głównego Szlaku Sudeckiego. W pobliżu są także charakterystyczne, nazwane i opisane formacje skał i głazów.

Blogi

Linki do wpisów na blogach poruszających temat Samotni.

  • Obszerna relacja z Morgusiowej wędrówki
Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja