Schronisko na Hali Szrenickiej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Wysoko – jakieś 1195 m n.p.m. - w Karkonoszach, na rozległej polanie z pasterską przeszłością, na znużonych i zmęczonych turystów czeka Schronisko na Hali Szrenickiej. Dojście ze Szklarskiej Poręby to ok. 1,5-2 godziny marszu, ostatni odcinek drogi można też jednak pokonać wyciągiem krzesełkowym.

Schronisko posiada 110 miejsc noclegowych w pokojach o różnym standardzie – od apartamentów, przez 1-, 2-, 3- i 5-osobówki, po salki mieszczące 6 lub 8 gości. Część posiada własne umywalki i toalety, są też oczywiście łazienki i prysznice ogólnodostępne. W obiekcie funkcjonuje również sauna. Bufet oferuje szeroką gamę dań, potraw i dodatków na każdy posiłek w ciągu dnia. Do tego rzecz jasna wybór stosownych gorących i zimnych napoi i napitków.

Obok schroniska działają 3 wyciągi orczykowe, a niedaleko przebiegają większe stoki na zboczach Szrenicy i Łabskiego Szczytu. Z kolei wewnątrz budynku można zagrać m.in. w bilard.

Początki Schroniska na Hali Szrenickiej sięgają końcówki XVIII stulecia, kiedy to pasterski szałas przerobiono wpierw na górską gospodę, a z biegiem czasu w dom turystyczny i górski hotel (lata '30 poprzedniego wieku) o bardzo wysokim standardzie. Swego czasu schronisko – z racji na postępującą dewastację budynku – zajmowało niechlubne ostatnie miejsce w branżowych rankingach, jednak trwają intensywne prace nad zmianą takiego stanu rzeczy.

Mini przewodnik

To jedno z największych schronisk w Karkonoszach. Dysponuje bowiem łącznie 110 miejscami noclegowymi o różnych standardach, są też bufet,a nawet sauna. Hala Szrenicka w przeszłości była łąką pasterską, dziś to ważny ośrodek narciarski. Schronisko leży mniej więcej 1,5-2 godziny marszu od Szklarskiej Poręby - ostatni fragment można przejechać na wyciągu.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja