Schronisko na Hali Szrenickiej

Wysoko – jakieś 1195 m n.p.m. - w Karkonoszach, na rozległej polanie z pasterską przeszłością, na znużonych i zmęczonych turystów czeka Schronisko na Hali Szrenickiej. Dojście ze Szklarskiej Poręby to ok. 1,5-2 godziny marszu, ostatni odcinek drogi można też jednak pokonać wyciągiem krzesełkowym.

Schronisko posiada 110 miejsc noclegowych w pokojach o różnym standardzie – od apartamentów, przez 1-, 2-, 3- i 5-osobówki, po salki mieszczące 6 lub 8 gości. Część posiada własne umywalki i toalety, są też oczywiście łazienki i prysznice ogólnodostępne. W obiekcie funkcjonuje również sauna. Bufet oferuje szeroką gamę dań, potraw i dodatków na każdy posiłek w ciągu dnia. Do tego rzecz jasna wybór stosownych gorących i zimnych napoi i napitków.

Obok schroniska działają 3 wyciągi orczykowe, a niedaleko przebiegają większe stoki na zboczach Szrenicy i Łabskiego Szczytu. Z kolei wewnątrz budynku można zagrać m.in. w bilard.

Początki Schroniska na Hali Szrenickiej sięgają końcówki XVIII stulecia, kiedy to pasterski szałas przerobiono wpierw na górską gospodę, a z biegiem czasu w dom turystyczny i górski hotel (lata '30 poprzedniego wieku) o bardzo wysokim standardzie. Swego czasu schronisko – z racji na postępującą dewastację budynku – zajmowało niechlubne ostatnie miejsce w branżowych rankingach, jednak trwają intensywne prace nad zmianą takiego stanu rzeczy.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz