Pałac Paulinum

Pałac Paulinum to trzykondygnacyjny obiekt wzniesiony w 1872 roku, na porośniętym malowniczym lasem wzgórzu, na wschód od centrum Jeleniej Góry. Budowla, wśród swoich licznych zdobień i ornamentów posiada założenie tarasowe, wieżyczki, wykusze, kamienne rzeźby i detale architektoniczne, wiele nieregularnie rozstawionych okien i loggie zlokalizowane na samym zboczu wzniesienia. Do wnętrza pałacu kieruje zagłębiony portyk z kolumnami.

Obecnie (od 2002 roku) hotel jest własnością prywatną i po gruntownym remoncie, z zachowaniem pierwotnego wystroju i charakteru wnętrz i zdobień mieści w sobie ekskluzywny hotel.

Pałac otacza z każdej strony niezwykle malowniczy, rozległy park, gęsto porośnięty drzewami, z licznymi wzniesieniami i skałkami, będący bardzo często celem spacerowym mieszkańców Jeleniej Góry i turystów. Na, wymagających, parkowych wzniesieniach odbywają się również ważne kolarskie zawody o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 14.06.2019 08:47

Miałam okazję być w Pałacu Paulinum na weselu. Bardzo piękne miejsce na wzgórzu w cudnej okolicy. O każdej porze roku można podziwiać.

Dodaj komentarz