Pałac Książęcy we Wleniu

Pałac Książęcy przez wieki był luksusową rezydencją wielu zacnych rodów Dolnego Śląska. W Pałacu stacjonował także marszałek wojsk napoleońskich. Dziś, Pałac jest miejscem dla odpoczynku i zadumy dla ludzi zmęczonych pracą. Stare parkowe drzewa dają gościom spokojne schronienie od zgiełku reszty świata.

Nieprzeciętna pasja i poświęcenie inwestorów, artystów i rzemieślników sprawiają, że z każdym dniem Pałac odzyskuje dawną świetność. Dlatego też, Pałac Książęcy przyjmuje swoich Gości w pięknie odrestaurowanych, pełnych ducha historii komnatach.

Obrazy, rzeźby i rekwizyty przypominają o rozwoju sztuk pięknych, które od zawsze cenione były przez Szlachtę. Herbarze rodowe dawnych właścicieli oraz albumy historyczne dostępne w Pałacu, pomagają Gościom zrozumieć zawiłości naszej bogatej historii. Tak przygotowane wnętrza i atmosfera Pałacu Książęcego pozwalają Gościom zatopić się w komforcie minionych epok i spędzić relaksujące chwile w nieprzeciętny sposób. Pałac udostępniony jest także do zwiedzania.

Dziś, Pałac Książęcy oferuje 11 komnat, które mogą pomieścić do 40 gości. Wszystkie komnaty wyposażone zostały w zabytkowe meble, do których dobrano eleganckie dekoracje. Do dyspozycji Gości oddano także salę kominkową i nowo odrestaurowaną altanę. W Pałacu można także zorganizować konferencję lub większą imprezę okolicznościową.

Pałac współpracuje także z wieloma wypożyczalniami sprzętu, tak więc istnieje możliwość zorganizowania spływów kajakowych, wycieczek rowerowych, wycieczek konnych. Na specjalne zamówienie gości mogą być zorganizowane warsztaty artystyczne i taneczne.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 10.06.2019 09:14

Pałac Książęcy we Wleniu to bardzo ładne i ciekawe miejsce. Byłam tam jakiś czas temu na imprezie zorganizowanej przez firmę w której pracuje. Bawiłam się bardzo dobrze, z chęcią zwiedziłam komnaty pałacu, skusiłam się również na przejażdżkę konną. Polecam każdemu kto znajdzie się w okolicy.

Dodaj komentarz