Ośrodek Ski Arena Łysa Góra

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Stacja narciarska na północnych przedmieściach Jeleniej Góry. A konkretniej w malowniczych Górach Kaczawskich, na zboczach Łysej Góry (708 m n.p.m.) na terenie Dziwiszowa w gminie Jeżów Sudecki. 7 tras - 6 łatwych i jedna dla średniozaawansowanych narciarzy - o łącznej długości ponad 4,5 kilometra (od 150 do 1200 metrów). Częściowe oświetlenie i systemy sztucznego naśnieżania, obejmujące 2-3 trasy. Dodatkowo snowpark dla miłośników jazdy ekstremalnej/akrobatycznej oraz fun park z wieloma zimowymi atrakcjami dla dzieci.

Ski Arena Łysa Góra posiada sześć wyciągów, w tym 4 talerzyki, jeden dwuosobowy orczyk i jeden bezpodporowy babylift dla najmłodszych adeptów szusowania po stoku. Przepustowość wyciągów od 150 do 900 osób na godzinę. Różnica w wysokości terenu: od 70 do 165 metrów pomiędzy punktem startowym wyciągu a szczytem trasy narciarskiej.

Trasy biegowe i skitourowe. Na miejscu wypożyczalnie i punkty serwisowe sprzętu narciarskiego. A także rozmaite lokale gastronomiczne, umilające chwilowe przerwy w aktywnym wypoczynku. I gdyby jeszcze tego było mało, na terenie Ski Areny Łysa Góra funkcjonuje stadnina koni z ośrodkiem jeździeckim. Krótko rzecz ujmując - niezwykle szeroki wybór przyjemnych metod zrelaksowania się na świeżym powietrzu.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (2)
Anonim
6.06.2019 08:37

Uwielbiam to miejsce, co roku jeździmy na ferie zimowe do Karpacza i Łysa Góra jest naszym przystankiem po drodze, polecamy.

Anonim
11.02.2022 22:26

Niestety zamknięte wszystko na cztery spusty.... :( ponoć teraz inny adres....

Dodaj komentarz
Lokalizacja